Skocz do zawartości

Przyśpieszenie 0-100 =12sekund ! Impreza 160km hawkeye


Konrad Mateusz Kołodziejski

Rekomendowane odpowiedzi

Siema, ostatnio zmierzyłem przyśpieszenie 0-100 w mojej imprezie hawkeye 2.0 A/T 160km 2006r sedan i się delikatnie przeraziłem - prawie 12sekund ! Z tego co wiem, to producent podaje przyśpieszenie około 9s, więc jest to różnica ogromna. Mierzyliście przyśpieszenia u siebie ? Co może być powodem tak słabego wyniku ? Może tak powinno być ? :P

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Konrad Mateusz Kołodziejski napisał:

Siema, ostatnio zmierzyłem przyśpieszenie 0-100 w mojej imprezie hawkeye 2.0 A/T 160km 2006r sedan i się delikatnie przeraziłem - prawie 12sekund ! Z tego co wiem, to producent podaje przyśpieszenie około 9s, więc jest to różnica ogromna. Mierzyliście przyśpieszenia u siebie ? Co może być powodem tak słabego wyniku ? Może tak powinno być ? :P

 

 

wg. danych producenta to auto ma 11,6 s do setki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, eddie_gt4 napisał:

 

wg. danych producenta to auto ma 11,6 s do setki ;)

Więc trafiłem na błędne informacje ;) Dzięki kolego

 

Godzinę temu, Sikooo11 napisał:

Wolnossak w automacie... -_- czas na wrx lub sti kolego ;) lub przynajmniej h6B)

Gdyby ceny były adekwatne do tego co oferuje przedmiot to by była sprawa jasna. Hawkeye 2.0 NA to koszt 15k,  WRX 40k+, STI 70k+. Jaja jak berety xd 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba przesadzacie. Manual ma w książce 8,8 s. Po waszych wpisach, sprawdziłem się z córką. Dzisiaj. Zjazd z Ronda Wiatraczna w Al. USA. Czerwone przed Grenadierów. Ona na prawym (strzałka w prawo jest utrupiona). Ja na środkowym. Start. Ona na żółtym, ja na zielonym. Zostałem ze trzy metry. Przy pierwszej zmianie biegów była obok mnie ! Przy 6000 dwójka i została. Ale nie dużo. To prawidłowo dotarte, chodzi mi o RC 06, chodzi jak burza. Oczywiście zależy od kierowcy. Automat to mój WRÓG. Pojedynek dotyczył: mój STI 08 i córki RC06.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cosik dużo. Logi, błędy i ewentualnie sprawdzenie kompresji. Tak na początek. Japońce z reguły podają 0-100 bardzo uczciwie. RC06 160 KM córki na 100 % ma ok. 9 s lub nawet mniej. Ten silnik ma bardzo ładnie rozłożony moment obrotowy i nie zdycha do 7000 - 7200 obr/min a dokręca się bez problemów do 7600.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 31.12.2019 o 19:13, Konrad Mateusz Kołodziejski napisał:

 

Gdyby ceny były adekwatne do tego co oferuje przedmiot to by była sprawa jasna. Hawkeye 2.0 NA to koszt 15k,  WRX 40k+, STI 70k+. Jaja jak berety xd 

 

 

Cena jest adekwatna do tego co oferują te auta... Tylko trzeba umieć to wykorzystać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Automat 4eat bez mozliwosci manualnego wybierania biegow strasznie zamula samochody... WRX z taka skrzynia nawet w U.S. byly na tyle powolne ze od 2008 do 2014 nie byly nawet dostepne z automatem, i dopiero w 2015 polaczono silnik 2.0 z CVT... Choc nie wiem jak sie te auta sprzedaja. Z tego co slyszalem 4eat znosza dobrze podnoszenie mocy w silnikach turbo, a CVT nie. Natomiast w slabszych silnikach NA, automat, w polaczeniu strat mocy przez naped, daje kiepska frajde jesli chodzi o odczucia sportowe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...