Skocz do zawartości

Outback 18MY - aktualizacja map/oprogramowania - błąd


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Wziąłem się dzisiaj za aktualizację softu w babci, pliki pobrane z portalu https://subaru-maps.com/ przez ten cudny map downloader i wrzucone na pendrive.

 

W trakcie instalacji pojawił się błąd i teraz pojawia się za każdym razem, zarówno na włączonym zapłonie jak i przy odpalonym aucie. Błąd jak na załączonym obrazku - prosi o pozostawienie skrzyni w położeniu Park. Oczywiście instalację rozpoczynam na położeniu P i tak jest aż do pojawienia się błędu.

 

Wołam @DZIAŁ TECHNICZNY, może jesteście w stanie powiedzieć co robię źle :)

 

IMG_20191230_214216.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, aflinta napisał:

A spróbowałeś użyć innego kluczyka USB? Jakiego używasz obecnie?

To jest nówka, która dzisiaj przyszła z allegro bo nie miałem na tyle dużego, żeby się te 12+ GB plików zmieściło...

 

Nie mam innego :)

Edytowane przez przemo_pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, przemo_pl napisał:

To jest nówka, która dzisiaj przyszła z allegro bo nie miałem na tyle dużego, żeby się te 12+ GB plików zmieściło...

 

Nie mam innego :)

Nówka nic nie znaczy. Masz może kartę SD i czytnik na USB? Tego też można użyć jako alternatywy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

14 minut temu, aflinta napisał:

Nówka nic nie znaczy. Masz może kartę SD i czytnik na USB? Tego też można użyć jako alternatywy. 

Spróbuję z dyskiem SSD, niby map downloader go nie chciał użyć ale moze da się dane skopiować i tak podłączyć. A jak nie to czeka mnie pewnie droga wycieczka do ASO <_<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, przemo_pl napisał:

Spróbuję z dyskiem SSD, niby map downloader go nie chciał użyć ale moze da się dane skopiować i tak podłączyć.

Z dyskami nie zawsze zadziała - musiałby by być sformatowany na FAT32 i też nie da to gwarancji, że tego typu urządzenie pójdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, przemo_pl napisał:

Ja bym się nie dopatrywał koniecznie problemu z pamięcią ale ten trop też trzeba wykluczyć

Na amerykańskich forach ludzie doktoraty piszą jaki pen drive się nadaje a jaki nie - ogólnie większość problemów aktualizacji wynikała z użycia kluczyka, który nie do końca odpowiadał stacji multimedialnej. 

Ja dwie aktualizacje (albo może nawet trzy) przeprowadziłem używając pamięci SanDisk. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, aflinta napisał:

Na amerykańskich forach ludzie doktoraty piszą jaki pen drive się nadaje a jaki nie - ogólnie większość problemów aktualizacji wynikała z użycia kluczyka, który nie do końca odpowiadał stacji multimedialnej. 

Ja dwie aktualizacje (albo może nawet trzy) przeprowadziłem używając pamięci SanDisk. 

Jeśli faktycznie tak jest, to wychodzi na to, że Goodram nie jest najlepszym wyborem :)

 

Tak czy inaczej, na 8 stycznia mam wizytę u Kopera - jeśli nie zrobię tego do tego czasu to przyjdzie bulić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, przemo_pl napisał:

Chyba bardziej rozchodzi się o to jak ta cudna aplikacja ta dane wgrywa a nie o jakość samego klucza...

Aplikacji można wiele zarzucić (nie pilnuje prawidłowego formatu i partycjonowania nośnika), ale to kiepska jakość klucza winna jest błędnie zapisanych danych. W każdym razie super, że się udało.

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, przemo_pl napisał:

Ten sam klucz USB (Goodram), dane wgrane ponownie i poszło za pierwszym razem... 

 

Czyli jak to po staremu w informatyce: <hinduski akcent> "Have you tried to turn it off and on again?" </hinduski akcent> :biglol:

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wyjdzie kolejna aktualizacja to spróbuję zrobić jeszcze takie ćwiczenie dla potomności - wgrane dane na klucz i skopiuje je w takim samym formacie na SSD i zobaczę czy to przejdzie. To że aplikacja nie pozwala zapisać danych na dysku to nie znaczy że to ma nie zadziałać :mrgreen: zrobiłem juz tak teraz ale spróbowałem najpierw ze starym nośnikiem i nie chce mi się psuć radia ponownie a potem marznąć w garażu :P

Moja rada na zamknięcie tematu: próbować do skutku z różnymi kluczami i wgrywać ponownie pobrane mapy. W końcu pewnie zaskoczy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...