Skocz do zawartości

Utrzymania akumulatora w świetnym stanie w aucie które większość życia sobie stoi


dirkdiggler

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry

Wątek zbiorczy, dotyczy tych aut które niejeden sezon zimowy przesiedziały w garażu.

 

Jakie macie sposoby na utrzymacie akumulatora w sprawności w aucie, które większość czasu stoi i zalicza w garażu kilka dobrych miesięcy zimowych bez rozruchu np 6mcy:)

 

Są tzw conditionery np CTEK dla akumulatora, można akumulator pod zwykły prostownik podłączyć ale to wymaga rozłączenia instalacji auta od aku.

 

Czy jest coś co podłączymy pod aku będące wpiętę w auto na całą zimę i zapominamy o temacie a jedynym przypominaczem jest kabel do gniazdka 220V gdzieś na podłodze?

 

Jeśli CTEK i pochodne to jedyne rozwiązanie poprosiłbym o sugestie odnośnie konkretnego modelu.

 

Akumulator w gc8 /Varta/ ma 8 lat i zawsze doładowywałem go jednorazowo w okolicach konca stycznia ale widzę że w a.d. 2019 zawołała juz o pomoc w grudniu więc dobry miesiąc szybciej niż zwykle.

 

 

 

 

Edytowane przez dirkdiggler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ctek, czy cokolwiek innego tzw. inteligentna ładowarka. Mam i cteka, i jakieś no namy niemieckie kupione hurtem w promocji. Od kilku lat zostawiam podłączone do motocykli, ostatnio też do dwóch zimujących aut. Żadnych problemów z aku. Tyle tylko że właśnie używam ich tylko na zimę stale włączone-do ratowania słabych aku nabyłem stary prostownik cccp z manualną regulacją prądu. Nie do zajechania :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...