Skocz do zawartości

Świece (nie tylko w nocy)


Han Skolo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam takie pytanie. Jak wszyscy wiemy co jakiś czas warto w naszych Subarakach wymienić Świece. Tylko niech ktoś mi powie, napisze czy jest sens zakładania lepszych świec (platynowych) do zwykłego Subaru GL??? Czy wogóle to dobry pomysł??? Czy poza ceną odczuję jakąś różnicę??? Chciałbym tylko dodać, że w samochodzie mam Sekwencyjną Instalację Gazową i Panowie (pozdrawiam serdecznie) z Subaru Point w Łodzi powiedzieli, że do gazu powinny być inne świece niż do benzyny (cokolwiek mieli na myśli)

Proszę się wypowiadać, bo jakoś niebawem muszę dokonać tej wymiany i niechciałbym zrobić jakiegoś głupstwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skolo, mniejsza szczelina daje mocniejszą iskrę, z drugiej strony jak będzie za mała to się może świeca przegrzać. Zmniejszenie o 0,2mm jest takim dobrym kompromisem przy gazie, zresztą w instrukcji znalazłem, że taką zmniejszoną przerwę ma też wersja bez katalizatora, w katalogu NGK za to znalazłem, ze Legace z fabrycznym gazem (CNG) też mają mniejszą przerwę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz chyba jakąś magiczną klawiaturę. Jak chcę coś znaleźć to wychodzi z tego lipa.

Albo szukam rzeczy, których nie ma. :mrgreen:

 

U mnie zupełnie to samo np. po wpisaniu słowa świece znalazł 42 wątki, ale w żadnym nic o świecach ciekawego nie było. Zawsze przed założeniem tematu bawię się wyszukiwarką, ale nie zawsze znajduje to co mnie interesuje, a teraz czuje, że rymuje, więc wam chyba podziekuje :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli problem świec i niejasności z tym związane rozwiązał Aflinta

A teraz co do tych kabli wysokiego napięcia to jakie propozycje i ewentualne koszta bo to pewnie droższe niż jakieś tam gromnice, znaczy świece ;-)

Wybor jest spory. Ja po ostatnich przejsciach z tajemniczym zwierzaczkiem, ktory mi przegryzl lacznie 3 przewody, nie zamierzam inwestowac w zadne drogie druty. U mnie sprawdzaja sie jc-auto, ale jak znowu je cos pogryzie, to kupie najtansze na ktorych wedlug innych uzytkownikow nie szarpie i nie strzela na gazie. Stawiam auto w tak dziwnych miejscach, ze zadne przewody nie maja szans na 10 lat uzytkowania. Oryginalne kable tyle wytrzymaly, ale jeden nosi slad proby skonsumowania prawdopodobnie jeszcze we Francji.

Pozdrawiam,

Slawo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybor jest spory. Ja po ostatnich przejsciach z tajemniczym zwierzaczkiem, ktory mi przegryzl lacznie 3 przewody, nie zamierzam inwestowac w zadne drogie druty. U mnie sprawdzaja sie jc-auto, ale jak znowu je cos pogryzie, to kupie najtansze na ktorych wedlug innych uzytkownikow nie szarpie i nie strzela na gazie. Stawiam auto w tak dziwnych miejscach, ze zadne przewody nie maja szans na 10 lat uzytkowania. Oryginalne kable tyle wytrzymaly, ale jeden nosi slad proby skonsumowania prawdopodobnie jeszcze we Francji.

Pozdrawiam,

Slawo.

 

Slawo to gdzie ty parkujesz ? ? ? Może masz pod maską jakiegoś pasożyta co żeruje na Twoich przewodach :wink: i wszędzie z Tobą jeździ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skolo, wedle katalogu NGK są to te same przewody, tylko nie wiem czemu NGK podaje 3 jedengo typu i 1 inny, skoro powinno być po dwa według mnie. Niby te same druty są też do mojego Legacy.

 

Czyli te będą dobre i bez stresu mogę je kupic ??? Dobrze Cię zrozumiałem Aflinta ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skolo, odpowiem inaczej. W katalogu NGK kable WN dla miprezy GT, wolnossącej 2.0 z 1998 oraz Legacy 2.0 z 1996 mają to samo oznaczenie. Co ciekawe podają symbole wszystkich 4 kabli (z czego 3 są takie same). O ile pierwsze (te same kable do tych silników) jestem w stanie przyjąć bez mrugnięcia okiem, to zastanawia mnie dlaczego 3 kable są jednego typu a jeden innego, podczas gdy z tego co pamiętam powinno być po dwa kable każdego typu. Więc albo źle interpretuję katalog, albo NGK ma nieco inne podejście do kabli niż Subaru :) Nie powiem Ci na 100% czy te kable od Imprezy GT kupione w sklepie tuningowym są coś warte w Twoim aucie bo nie wiem (teoretycznie powinny pasować), niemniej przy cenie prawie 200 zł za nie to chyba bym poszukał oryginalnych NGK/Denso albo Subaru :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...