Jump to content

Impreza WRX 2001 GD, woda na podłodze.

Recommended Posts

Witam serdecznie,
Mam problem z Subaru Impreza WRX 2001, mianowicie woda na dywanikach a raczej pod nimi czyli na podłodze. Mokra jest cała podłoga, jednak znacznie bardziej z przodu tzn pod nogami kierowcy i pasażera. 

Macie pomysł którędy może dostawać do wnętrza? Dodam tylko że auto stało 3 lata na dworze zanim trafiło w moje ręce. Może zatkane jakieś odpływy? Może uszczelki? Mam rozdarte oba trójkąty w drzwiach, ale nie wiem czy tamtędy mogła by się aż tak sączyć? Obawiam się czy to może gdzieś po szybie przedniej? 

Miał ktoś może podobne problemy?

Pozdrawiam ;)

Jeżeli to przez odpływy to sprawdź sobie również w bagażniku za kołami.

U mnie po stronie kierowcy zapchało się i sporo wody sobie tam wesoło chlupało. Na szczęście zero rdzy.

4 godziny temu, Gawith666 napisał:

Mam rozdarte oba trójkąty w drzwiach, ale nie wiem czy tamtędy mogła by się aż tak sączyć? Obawiam się czy to może gdzieś po szybie przedniej? 

Miał ktoś może podobne problemy?

Źle wklejona przednia szyba u mnie była powodem mokrego dywanu. Tyle, że u mnie zjawisko ograniczyło się do nóg kierowcy. Dalej woda nie wędrowała, a i sam przeciek nie był duży. Lało mi się po słupku A mniej więcej od połowy szyby. 

W dniu 27.12.2019 o 14:47, Grooby78 napisał:

Auto ma szyberdach? Jeśli tak to mogą być zatkane odpływy od niego. Idą w przednich i tylnych słupkach. 

Nie ma szyberdachu właśnie :(

21 godzin temu, Tomasz_555 napisał:

Źle wklejona przednia szyba u mnie była powodem mokrego dywanu. Tyle, że u mnie zjawisko ograniczyło się do nóg kierowcy. Dalej woda nie wędrowała, a i sam przeciek nie był duży. Lało mi się po słupku A mniej więcej od połowy szyby. 

Szyba jednak jest od nowości, nie była wymieniona :(

• 2 months later...

Siemano i jak poradziles sobie z problemem

W dniu 28.12.2019 o 16:58, Gawith666 napisał:

Nie ma szyberdachu właśnie :(

Szyba jednak jest od nowości, nie była wymieniona :(

• 6 months later...

Nie poradziłem. Woda ciągle sączy się do środka. Muszę wstawić maszynę do robienia dymu i zobaczyć gdzie się będzie wydobywać i sukcesywnie uszczelniać. Masakra....

jest klima? moze masz zatkany odpływ z tacki pod parownikiem i sie przelewa do srodka? zerknij najpier od strony silnika, czy rurka nie jest jakos podgieta od skroplin. masz mokro pod samochodem po jezdzie z klima?

To może jednak warto wyciąć szybę i zobaczyć co jest pod spodem ? U mnie jak dobrze pamiętam po wycięciu coś delikatnie prostowali i po wklejeniu szyby problem ustąpił.

Kiedyś miałem coś podobnego... wymieniali mi szybę i chyba coś nie poszło (może zrobili rysę wycinając starą szybę i jej nie zabezpieczyli). Po jakimś czasie delikatnie robiła się wilgotna wykładzina i wyszła rdza spod szyby na słupku. Trzeba było wyciąć jeszcze raz szybę, usunąć rdzę i ponownie wkleić.

• Upvote 1