Jump to content

Uszkodzenie magla.

Recommended Posts

Witam,

Na wstępie chciałabym się przywitać, bo jestem nowy na forum.

Ostatnio wymieniałem drążki kierownicze i przez podkładkę nie chciał mi wejść płaski klucz 32, więc postanowiłem wyrównać go kontówką, jak się domyślacie troszkę mi zeszło i maglownica została draśnięta. Wżera jest na około milimetr, ledwie wyczówalna pod palcem. Teraz moje pytanie czekać, aż uszczelniacze ulegną zniszczeniu czy da się coś zrobić? Dodaje fotkę. POZDRAWIAM

IMG_20191223_132548.jpg

1mm jest dobrze wyczuwalny palcem. Zlikwiduj ostre krawędzie jakimś pilnikiem tzw iglakiem, wygladz papierem ściernym 400-800. Jeśli Ci się z tego nie leje to zostaw.

Ciężko coś dostrzec na zdjęciu. Zaznacz kółkiem o co chodzi dokładnie. Jeśli to co "widzę" to zrób jak napisałem. Maglownica ma teflony które ją stabilizują, jeśli w to uszkodzone miejsce nie dociera płyn to będzie dobrze. Mam wrażenie że uszkodzony obszar pracuje we właśnie wspomnianych teflonach.

Jak się leje to magiel do rozebrania, napawanie uszkodzonego miejsca i na tokarkę.

Jeśli to miejsce jest w zakresie pracy uszczelniacza to polecam Ci wypełnić ubytek lakierem(samochodowym, do paznokci, obojętnie...) i później to wyrównać i wykończyć papierem 1500 a nawet jeszcze drobniejszym. Jest to metoda z trochę innej dziedziny życia, ale powinna podziałać. Stosowałem to w profesjonalnym amortyzatorze rowerowym do sportów wyczynowych, gdzie było to narażone na czynniki atmosferyczne, olej, pył, piach i sprawdziło się świetnie.

Można by było zastosować napawanie, ale jest to o wiele trudniejsze w obróbce jak i samym wykonaniu

Edited by Konrad Mateusz Kołodziejski
  • Upvote 1