Skocz do zawartości

Czy sa jakieś zamienniki przewodów w/n - forek 2010 sohc


ajarski

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry 

Mam pytanie: Czy są jakieś zamienniki przewodów w/n do forka sh 2,5 sohc (usa). Padają mi ori packard r-16-aips, dziś zamówiłem NKG - jutro odbieram ale już wiem, że na cylinder 2 i 4 bd za krótkie. Może ktoś z Was zmieniał oem na ngk lub beru?

 

Edytowane przez ajarski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej, to chyba ten sam motor co w OBK zza wielkiej wody.

pamiętam dyskusję o tym, że przewody mają inną długość i europejskie nie pasują:

może spróbuj zahaczyć autora pytania, jakoś znalazł co trzeba.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Łukasz Zioła napisał:

kupiłem na próbę, mam nadzieję, że sezon na LPG wytrzymają

a to na LPG przewody szybciej się zużywają?!

 

15 godzin temu, ajarski napisał:

Padają mi ori packard r-16-aips

a w jaki sposób Ci się to objawia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, lutek34 napisał:

a to na LPG przewody szybciej się zużywają?!

 

a w jaki sposób Ci się to objawia?

Nie wiem czy szybciej, ale LPG ma chyba mniejszy zakres tolerancji, bo miałem missfire na zużytych packardach na 4 cylindrze. Na benzynie był z gruba spokój

Edytowane przez Łukasz Zioła
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Łukasz Zioła napisał:

Nie wiem czy szybciej, ale LPG ma chyba mniejszy zakres tolerancji, bo miałem missfire na zużytych packardach na 4 cylindrze. Na benzynie był z gruba spokój

to zamień przewód z 3 cylindrem, bo chyba jest tej samej długości i jak miss przeniesie się na 3 cylinder, to będziesz miał winowajcę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, lutek34 napisał:

a w jaki sposób Ci się to objawia?

Dzięki za odpowiedzi  - padają w sposób klasyczny  - im większa wilgotność na dworze (ostatnio u nas grubo lało) tym większe wypadanie zapłonów na lpg. Planuję pomierzyć rezystencję, ale to chyba tylko pokaże czy są jakieś przerwania na ciągłości rdzenia a nie pokażę ewentualnego przebicia do masy  

A i żeby nie zakładać kolejnego wątku - kupiłem irydowe denso - trzeba coś kombinować z przerwą między elektrodami czy zakręcać tak jak z fabryki wyszły ?

A jak się zachowują przewody z Pabianic? Masz w swoim aucie LPG Jakub Wasiel ?

Edytowane przez ajarski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kombinuj nic z przerwą. Tutaj już mnie kiedyś ochraniono za taką poradę. Jeśli ruszysz elektrodę to zniszczysz powłokę na niej. Irydowe świece mają mniejszą przerwę niż zwykłe. Sprawdź w katalogach ale wydaje mi się że któreś irydowe mają 0.9 mm więc idealnie pod LPG. Przebicia łatwo sprawdzić spryskując woda kable podczas pracy silnika. W nocy nawet pojawi Ci się dyskoteka jak kable są już do wymiany.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla potomnych - zanim kupicie świece i przewody - sprawdźcie czy te pierwsze są dokręcone - ja dziś zmieniając świece dwie z nich odkręciłem „palcami” założyłem z powrotem stare świece, odpowiednio odkręciłem i jest git :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, ajarski napisał:

Dla potomnych - zanim kupicie świece i przewody - sprawdźcie czy te pierwsze są dokręcone - ja dziś zmieniając świece dwie z nich odkręciłem „palcami” założyłem z powrotem stare świece, odpowiednio odkręciłem i jest git :D

 

 

czyli stare przewody są OK? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet i stare świece - nowy komplet zostawiłem na kolejny „duży przegląd „ 

zmierzyłem rezystancje przewodów 2 ma 17,1 czwarty 15,6 wiec w normie się mieszczą - pod maska nie iskrzyło  

Edytowane przez ajarski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, ajarski napisał:

Nawet i stare świece

a twierdziłeś że złużyły się w klasyczny sposób.

Wymiana przewodów i świec, nie jest automatycznym lekarstwem na wypadanie zapłonów, wpierw diagnostyka a później wymiana części.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...