Skocz do zawartości

Problemy po przeglądzie 100k w Foresterze


siekla

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 84
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Podmiotem uprawnionym do złożenia zawiadomienia o popełnionym przestępstwie jest każdy obywatel (art.304 § 1 kpk), Zawiadomienie powinno spełniać ogólne wymogi pisma procesowego (art. 119 § 1 kpk),Skutkiem wniesienia zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa jest konieczność wydania przez organ powołany do prowadzenia postępowania przygotowawczego postanowienia o wszczęciu lub odmowie wszczęcia postępowania przygotowawczego. - i nie wiem gdzie kolega tu straszenie widzi?

 

Podaj jeszcze odpowiedni paragraf, który opisuje jak sie sklada reklamacje i dodatkowo jeszcze ten, w którym napisane jest o tym jak to należy robić na forum.

 

P.S.

 

Wrzuciłbyś jeszcze skan SAD-u i faktury zakupu auta, to sprawdzimy czy moja teoria jest trafna :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Podaj jeszcze odpowiedni paragraf, który opisuje jak sie sklada reklamacje i dodatkowo jeszcze ten, w którym napisane jest o tym jak to należy robić na forum.

 

P.S.

 

Wrzuciłbyś jeszcze skan SAD-u i faktury zakupu auta, to sprawdzimy czy moja teoria jest trafna :mrgreen:

 

Zapraszam do Lublina....., nie wiem czy tam w ostatnim wyrazie nie ma literowki, nie powinno byc trefna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie latwiej na forum ?

 

 

ale się "czepiłeś" :),

 

a ubocznie,

1/po samym paragrafie trudno byłoby się zorientować o który artykuł chodzi :)

2/z wypowiedzi jakie ukazały się wyżej wynika, że Piotr posiada auto co najmniej od 2002 r.

( wtedy miała mieć miejsce 1 wizyta w ASO),

w konsekwencji jasnym jest, że nie nabył go z myślą o handlowaniu

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Ojciec Założyciel

Dzień dobry - przepraszam za b.późne odniesienie się do tematu.

 

Jak już wspominałem - diagnozy na odległość nie są możliwe.

 

Pewne wątpliwości budzą we mnie jednak następujące sformułowania:

1. (warsztat nieautoryzowany) - nadmierne luzy, prawie wypalony zawór: otóż, jak ktoś już słusznie zauważył, nadmierne luzy nie prowadzą do wypalenia; brak luzu - tak. To stawia pod bardzo dużym zanakiem zapytania fachowość cytowanego warsztatu.

2. (naprawy blacharskiej nie muszę wykonywać w ASO) .. i w innym miejscu (rolkę wymieniono w ramach gwarancji po dużych perswazjach). Otóż nie. W okresie gwarancji naprawa blacharska musi być wykonana w ASO, jeżeli gwarancja ma być utrzymana.

 

Oczywiście nie jestem w stanie, po takim czasie, po kolejnych wizytach w innych serwisach i przy braku dokumentacji oceniać, czy montowane były części oryginalne, czy tez nie.

 

Zalecenie SIP jest jednoznaczne - należy zdecydowanie montować części oryginalne.

Dopuszczalne jest montowanie zamienników wyłącznie na wyraźne życzenie klienta, z odpowiednim zapisem na zleceniu. W takim przypadku stosować wolno wyłacznie zamienniki posiadające certyfikat zgodności producenta (zgodnie z zapisami GVO).

 

Co kwestii prawnej (choć prawnikiem nie jestem) - moim zdaniem jest to ew. temat dla KC.

 

Oceniać faktycznego stanu rzeczy i rozsądzać nie jestem w stanie.

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wstepie dziekuje serdecznie Dyrekcji za odpowiedz

Pewne wątpliwości budzą we mnie jednak następujące sformułowania:

1. (warsztat nieautoryzowany) - nadmierne luzy, prawie wypalony zawór: otóż, jak ktoś już słusznie zauważył, nadmierne luzy nie prowadzą do wypalenia; brak luzu - tak. To stawia pod bardzo dużym zanakiem zapytania fachowość cytowanego warsztatu.

 

Rzeczywiscie zauważylem błąd, który edytowalem- nie jestem mechanikiem i zle sie wyrazilem- chodzilo oczywiscie o zbyt maly luz zaworowy. Fachowosc cytowanego warsztatu mysle ze moze potwierdzic wiele osob z tego forum, ktore mialy z nim do czynienia.

 

Zalecenie SIP jest jednoznaczne - należy zdecydowanie montować części oryginalne. Dopuszczalne jest montowanie zamienników wyłącznie na wyraźne życzenie klienta, z odpowiednim zapisem na zleceniu. W takim przypadku stosować wolno wyłacznie zamienniki posiadające certyfikat zgodności producenta (zgodnie z zapisami GVO).

 

Życzenia co do możliwości zamontowania zamienników nie było- brak jest też takiego zapisu na zleceniu, że było życzenie i wyrażona zgoda. Widnieja tam czesci OE SUBARU, niestety nie znalazło to odzwierciedlenia w stanie faktycznym pod pokrywą rozrządu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Obserwuję ten temat od jakiegoś czasu iiiiiii coś finału nie widać mamy już drugą połowę sierpnia i nic , szkoda szkoda bo kolega crai1 opisał nieciekawą :???: sytuację firma Dawoj coś tam odpisała ale finału jak nie mam tak nie ma .

Może kolega crai1 DA ZNAĆ i napisze czy podejmuje jakieś dalsze kroki czy juz koniec . Jak koniec, to zamykamy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...