Skocz do zawartości

Nowy Outlander


Niedźwiedź

Rekomendowane odpowiedzi

Też by mnie interesowało to auto ale na pewno nie z tym silnikiem poniemieckim. Obejrzałem je w salonie, nieźle wygląda choć lekko przyciężkawe jest, w środku nawet ładnie. Z linku Forum Mitsu dowiedziałem się, że w trakcji do Forka to sporo mu brakuje i że na benzyne 3,2 V6 trzeba poczekać do niewiadomo kiedy. Szkoda. Ale opinie jakieś chetnie zapoznam bo go nie skreślam z orbity zainteresowań. Rozwiązanie napędu mnie interesuje - ile to ma przęświtu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wywołany do tablicy się stawiam! ;)

Moja opinia:

Auto jest bardzo udanym modelem, ma mnóstwo miejsca, jest wygodny, ma duży fotel (z podparciem pod uda! nareszcie) nowoczesną stylistykę i ciekawe wnętrze. Dodać trzeba, że zadziwiająco słucha kierowcy i nawet ciężki przód nie wywołuje gwałtownych reakcji. Silnik Dyszla to nie jest coś co Tygrysy lubią najbardziej, niemniej nie drażni, nawet mnie. Dynamika jest porządna (ciut ponad 10 do setki ale oczywiście to nie sportowiec). Rozwiązaniem napędu jest elektromagnetryczne sprzęgło płytkowe sterowane elektronicznie (tryb 4X4 jest PERMANENTNY). Tym samym - fajne, duże, komfortowe auto rodzinne.

Porównania z Forkiem być nie może, bo są to zupełnie inne auta, niemniej 4X4 w wydaniu Symmetrical AWD to inna liga. Trakcja Forka jest o niebo lepsza i pomimo zastosowania sztywnego zawiasu w Miśku wyraźnie ustępuje on zacięciom sportowym Forka. Prześwit to 178mm czyli mniej niż Foryś.

Generalnie fajne auto, ino go mało w Polsce i Europie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do off-topa to! Albo do "O motoryzacji, ale niekoniecznie o subaru". Wątek o Outlanderze na forum głównym to nadużycie :twisted: .

no nie wiem, po takim świadectwie : ??

Porównania z Forkiem być nie może, bo są to zupełnie inne auta, niemniej 4X4 w wydaniu Symmetrical AWD to inna liga. Trakcja Forka jest o niebo lepsza i pomimo zastosowania sztywnego zawiasu w Miśku wyraźnie ustępuje on zacięciom sportowym Forka. Prześwit to 178mm czyli mniej niż Foryś.

nie mam pytań. Forester! Już drugą osobę "namówiłem" to kupna tego auta:)

 

 

 

ps. jak dawałem do off-topa pytania o inne auta, to mówiliście, że to zły trend, że na główny powinno pójść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no, bez przegięć - niech zostanie na głównym, jest to auto w jakiś sposób porównywalne do oferty Subaru i tak też jest opisowo traktowane. Jeśli nie będzie zainteresowanie wątkiem sam przepadnie w otchłani.

Co do porównania z Forkiem - zgadzam sie z opinią,że jednak ze względu na wielkość jednak trudno je porównać, bardziej na ten moment porównałbym do Tribeci - ale aby to porównanie miało sens trzeba poczekać na topowy model H6 u Miśka, wtedy to można pogadać na ten temat. Z ciekawości - jak tu takie porównanie wypada w kwestii ilości miejsca, wykonania, zawiasu i napędu? Na porównanie osiągów trzeba poczekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pozycji posiadacza i użytkownika Outiego polecam trzecią drogę :cool:

 

Zakup poprzedniego modelu w wersji z turbiną.

 

Auto jeździ po drobnej modyfikacji na gwarancji, ma b.dobry zawias, napęd i skrzynia jak to w Mitsu. I jest po prostu ładne. W środku 21 wiek etc. Czego nie można powiedzieć o Fołysiu.

 

Oczywiście mógłby mieć lepsze hamulce, szybszą przepustnicę, większe felgi i opony z defaultu, pojemniejszy bak...ale coś musi przecież zostać do zabawy dla usera ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We wnętrzu Outka jest więcej miejsca niż Tribece (pomimo, że gabarytowo oczywiście B9 jest większa) co do komfortu - tu lepiej wypada Subaru, co do napędu także, stylistyka to już domena Miśka a osiągi wcale tak mocno od siebie nie odstają (różnica w 1 sekundzie do 100). Ja oczywiście czekam na 3.0V6 225KM bo to będzie fajniasty samochód (lub, o ile będzie, na Evolandera - 280kucyków wykrzesanych z 4G93T Mivec - mniodek ;) )Na razie Outek to bardzo dobra oferta dla rodziny, która nie potrzebuje auta sportowo-rekreacyjnego za to masy miejsca na wszystko co tylko im wpadnie do łba ;). Mam nadzieję, że udało się pomóc ;)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie nowy Outlander jest rewelacyjny. Jeden z najbardziej udanych samochodo Mitsu ostatnich lat (szkode, ze napedy nie sa choc w czesci podobne do Foresterowych).

Chcialem kupic takiego "zonie", ale sie wyprowadzila i mam teraz klopot, bo nie wiem jak umotywowac sobie zakup tego auta :(

 

Zalaczam kilka fotek :)

 

 

img1691mua3.jpg

img1728mqs2.jpg

img1750mid6.jpg

timg1097dr5.jpg

timg1098vx4.jpg

timg1106zt9.jpg

timg1109kk3.jpg

timg1115da0.jpg

timg1117tu9.jpg

timg1135vt0.jpg

timg1144rr7.jpg

timg1149ml9.jpg

timg1160lr1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie również spodobał się nowy Outlander. Poprzednik nie był zły ale jakoś nie pociągał mnie. Na drodze prezentuje się bardzo dobrze, wnętrze bardzo ładne. Jedynie tył pozostawia u mnie pewne wątpliwości ale myślę, że to kwestia przyzwyczajenia. Chętnie bym się przejechał ale w salonie jak mnie zobaczą to pewnie powiedzą mi tradycyjnie "spadaj". :(

Z opini które słyszałem, wychodzi że Mitsu bardziej komfortowe, a Forek lepiej jeździ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie nowy Outlander jest rewelacyjny. Jeden z najbardziej udanych samochodo Mitsu ostatnich lat (szkode, ze napedy nie sa choc w czesci podobne do Foresterowych).

Chcialem kupic takiego "zonie", ale sie wyprowadzila i mam teraz klopot, bo nie wiem jak umotywowac sobie zakup tego auta :(

 

:idea: Znaleźć nową żonę :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to nie myślałem o próbowaniu salonów gdzieś dalej od mojego miejsca zamieszkania gdyż mam pod nosem salon w Tychach. A czy ten salon ma jakąś lepszą opinię ?? :)

W Skodzie mnie odprawili z kwitkiem kiedyś i jakoś zniechęciło mnie to do próbowania. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...