Skocz do zawartości

Forester IV 2017 harman kardon i stacja android


Mariowwa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jak w temacie forek z 17r plus nagłośnienie harman kardon ,, planuje zamienić oryginalną stacje na coś takiego

https://allegro.pl/oferta/nawigacja-amc-941-9980-forester-android-bt-montaz-8776025466

 Pytanie czy ktoś się orientuje jak wygląda kwesta wyjść audio czy bedzie do śmigać ze wzmacniaczem harman?? czy trzeba stosować jakieś konwertery zmieniające poziomy sygnałów audio na wyjscie ze stacji i wejsciu wzmacniacza??

 

Drugie pytanie jak wygląda kwestia oryginalnej kamery czy zadziała jak z podłaczeniem , zmiana wtyczek?

Edytowane przez Mariowwa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Android 6.0.1 dzisiaj, naprawdę słabo wygląda nawet jeśli jako opcja jest 9.0 przy 2GB ramu to dalej słabo. To jak specyfikacja tabletu/telefonu sprzed ładnych kilku lat. W aukcji jest link do prezentacji i na tym filmiku widać jak zamula.

W specyfikacji jest info, że można powiązać 1 telefon. Co w sytuacji gdy 2 użytkownik samochodu jadąc nim będzie chciał używać np zestawu głośnomówiącego? Od nowa pozwiązywać? To niewygodne. 

Moim zdaniem warto rozważać sprzęt, który będzie miał tuner DAB. Wiem, mało stacji jest obecnie, ale w końcu, może to ruszy na szerszą skalę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
I jak wrażenia? Bo może bym żonie kupił...


Jestem zadowolony , smiga na razie tak jak oczekiwalem.
Obsluga troche bardziej skomplikowana - bo to jednak tablet z androidem a nie proste menu ze stock’owego radyjka.
Jak dla mnie kluczem byla wysoka rozdzielczosc - duzo ram’u i swiezy android. Wszystko tu jest.
Takze ja polecam.
Jak cos to we Wro gdzies moge zaprezentowac ;)


Sent from my iPhone using Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, jeśli będę w okolicy to się odezwę  
 
A sterowanie z kierownicy działa? I czy masz USB wyprowadzone w podłokietniku? 
 

Tak - sterowanie z kierownicy dziala bez problemu,
Tak - usb w podlokietniku dziala, dodatkowo wyprowadzilem dwa gniazda USB do schowka pasazera,
Tak - kamera cofania dziala

Wszystko plug and play, bez druciarstwa
Dzwiek jest w mojej ocenie lepszy niz na OEM ( sa te same glosniki)

Btw. To jest wersja standard - bez HarmanKardon


Sent from my iPhone using Tapatalk
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Karenz napisał:

Można kupić odtwarzacz na usb 

Można przyczepić sobie smartfona gdzieś pod ręką. Po co stacja multimedialna. 

Co to za stacja multimedialna która nie ma odtwarzacza. Ja bym sobie jeszcze życzył odtwarzacz kaset magnetofonowych w takiej stacji. Mam pełno świetnie nagranych kaset. Nie będę tego cyfryzował, to nie to samo.

 

Co do samego nagłośnienia w Foresterze to samo w sobie jest porażką. Największą są te mierniuteńkie przetworniki elektroakustyczne, tak poprostu przykręcone do blachy bez żadnej komory rezonansowej. I ten głośniczek tak pcha to powietrze w drzwi i w tapicerke. I pocharkuje przy niższych zakresach. I na tym wszystkim plastikowa nalepka Harman Kardon. Co to k...a jest? Tam jest wszystko do zrobienia od zera.

Sama stacja to taka błyskotka którą co poniektórzy jarają się z mniej lub bardziej oczywistych powodów.

Z tych oczywistych wymienię to, że jest możliwość wyświetlania części zawartości smartfona, a zwłaszcza mapy Google, na jej okranie. Nie każdy bowiem lubi jak mu na szybie coś wisi. Drugą zaletą stacji jest możliwość wyświetlania danych z interfejsu On Board Diagnostic. 

Trzecia to taka że czyta pliki muzyczne wysokiej rozdzielczości skompresowane bezstratnie we FLAC i APE.

Fajnie by było aby miała wyjście cyfrowe aby w razie czego była możliwość podpięcia do zewnętrznego DACa.

Jest więc sporo zalet stacji. Dodatkowo duży czytelny ekran. I bez druciarstwa.

Tylko ta łyżeczka dziekciu w postaci braku napędu CD. Gdze ja ten zewnętrzny odtwarzacz na USB upchnę?

Nie piszczie mi Lisku że płyta była fajna 10 lat temu. Czasami kupi się przez przypadek jakąś plytę w Empiku i fajnie by było jej posłuchać w aucie.

 

Teraz prośba do kolegi @Krzysztof. kocjan .

Czy mógłbyś zaprezentować jak ta stacja prezentuje foldery z pen drive'a?

Czy wogóle prezentuje, czy wszystkie pliki muzyczne sa w jednej kupie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Miałki napisał:

Czy mógłbyś zaprezentować jak ta stacja prezentuje foldery z pen drive'a?

Czy wogóle prezentuje, czy wszystkie pliki muzyczne sa w jednej kupie?

foldery są prezentowane dokładnie tak jak na komputerze (to jest tylko zależe od softu stacji , ja mam wgrany Malaysk ROM i na starcie jest kilka programów do wyboru) 

to jest android pliki można przeglądać choćby total comanderem albo dziesiątkami innych dostępnymi w markecie z odtwarzaczem/radiem jest dokładnie tak samo 

jak się uprzesz to winapem odpalisz 

Edytowane przez Karenz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.12.2019 o 03:36, Miałki napisał:

Można przyczepić sobie smartfona gdzieś pod ręką. Po co stacja multimedialna. 

Co to za stacja multimedialna która nie ma odtwarzacza. Ja bym sobie jeszcze życzył odtwarzacz kaset magnetofonowych w takiej stacji. Mam pełno świetnie nagranych kaset. Nie będę tego cyfryzował, to nie to samo.

 

Co do samego nagłośnienia w Foresterze to samo w sobie jest porażką. Największą są te mierniuteńkie przetworniki elektroakustyczne, tak poprostu przykręcone do blachy bez żadnej komory rezonansowej. I ten głośniczek tak pcha to powietrze w drzwi i w tapicerke. I pocharkuje przy niższych zakresach. I na tym wszystkim plastikowa nalepka Harman Kardon. Co to k...a jest? Tam jest wszystko do zrobienia od zera.

Sama stacja to taka błyskotka którą co poniektórzy jarają się z mniej lub bardziej oczywistych powodów.

Z tych oczywistych wymienię to, że jest możliwość wyświetlania części zawartości smartfona, a zwłaszcza mapy Google, na jej okranie. Nie każdy bowiem lubi jak mu na szybie coś wisi. Drugą zaletą stacji jest możliwość wyświetlania danych z interfejsu On Board Diagnostic. 

Trzecia to taka że czyta pliki muzyczne wysokiej rozdzielczości skompresowane bezstratnie we FLAC i APE.

Fajnie by było aby miała wyjście cyfrowe aby w razie czego była możliwość podpięcia do zewnętrznego DACa.

Jest więc sporo zalet stacji. Dodatkowo duży czytelny ekran. I bez druciarstwa.

Tylko ta łyżeczka dziekciu w postaci braku napędu CD. Gdze ja ten zewnętrzny odtwarzacz na USB upchnę?

Nie piszczie mi Lisku że płyta była fajna 10 lat temu. Czasami kupi się przez przypadek jakąś plytę w Empiku i fajnie by było jej posłuchać w aucie.

 

Teraz prośba do kolegi @Krzysztof. kocjan .

Czy mógłbyś zaprezentować jak ta stacja prezentuje foldery z pen drive'a?

Czy wogóle prezentuje, czy wszystkie pliki muzyczne sa w jednej kupie?

ostatnia plyte kupilem w 2015 roku i odsluchalem jej w XT 14.
Fabryczne auto nie moze posiadac dobrego audio budowanego audiofilskim zamyslem. Od zadnego auta stockowego nie oczekuje tego a luxusy zrobie sobie sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.12.2019 o 03:36, Miałki napisał:

Można przyczepić sobie smartfona gdzieś pod ręką. Po co stacja multimedialna. 

Co to za stacja multimedialna która nie ma odtwarzacza. Ja bym sobie jeszcze życzył odtwarzacz kaset magnetofonowych w takiej stacji. Mam pełno świetnie nagranych kaset. Nie będę tego cyfryzował, to nie to samo.

 

 

Wstawiłem to https://navipremium.pl/component/jshopping/nawigacje-subaru/nawigacja-subaru-forester-14?Itemid=0

+ nowy wzmacniacz, Harman won, dod 2 głośniki i wtedy to hula bardzo dobrze. Strojenie/montaż u speców bo na piechotę efekt niepewny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...