Skocz do zawartości

Prawe koło 'wykłada' się bardziej


Ryba1337

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

 

Zauważyłem dzisiaj, że w mojej XV prawe przednie koło przy skręconej do oporu kierownicy w prawo nie dotyka całą powierzchnią asfaltu, można powiedzieć, że jest przekoszone. W odwrotną stronę lewe przednie jest ok. Wrzucam zdjęcia poglądowe kół. Proszę mi powiedzieć czy tak jest celowo czy należy pojechać zrobić geometrię lub problem leży gdzie indziej. Z góry dziękuje.

 

Pozdrawiam!

20191213_085230.jpg

20191213_085301.jpg

Edytowane przez Ryba1337
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odwiedziłem diagnostę, luzów brak. Geometria OK! Nie znalazł podstaw dlaczego koło wykłada się w ten sposób. Zapytał czy był kiedykolwiek podnoszony silnik a to akurat miało miejsce całkiem niedawno przy okazji kampanii serwisowej "wymiana sprężyn zaworów silnika". Ewentualność jaka przyszła mu do głowy to nieprawidłowe ustawienie-osadzenie-dokręcenie śrub pod silnikiem do przedniej belki. Czy to możliwe? Powinienem jechać z tym do subaru? 

Edytowane przez Ryba1337
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyciąganie silnika raczej nie wiąże się z odkręcaniem belki/sanek zawieszenia.

Może napisz coś na temat tego auta, kraj pochodzenia, historia wypadkowości itd.

Wygląda to na jakieś pozostałości po uderzeniu kołem, może zgięty amortyzator, może zgięty jakiś element zawieszenia, a może nawet i zgięta buda :krecka_dostal:w sumie powinno to wyjść na geometrii.

Podjechałbym do serwisu, ale jeżeli dużo jeździsz tym autem i równomiernie zużywa opony to bym se nie zawracał gitary :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...