Skocz do zawartości

Kubica w DTM


radekk

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, krist napisał:

z zewnątrz, dla laika wygląda to tak ze kiepski kierowca jedzie ogony w F1, objeżdża go debiutant w kwalifikacjach, idzie do DTM a tam powtórka z historii. Na dodatek nie wszyscy którzy są przed nim to orły. Oby to była kwesta ustawień auta, i druga cześć sezonu była lepsza.

No niestety tak to wygląda. I nikt się nie zastanawia czy aby nadwozie jest wystarczająco sztywne,turbina właściwie pompuje. PS.Mnie tylko dziwi,źe ART nie identyfikuje gdzie leży problem . A moźe oni  rzeczywiście nie kumają strategii opon? Może Kubek za pozno miał PIT stop? W końcówce był szybki ale to może za późno było . Trudno się zorientować .W F1 to zawsze była wina Tuska, ups aerodynamiki zawsze a w DTM ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.08.2020 o 17:07, AdaSch napisał:

ja odnoszę wrażenie, że Kubica ma zawsze to samo do powiedzenia typu kopiuj wklej

 

No tak, inni kierowcy zawsze mówią coś nowego, ciekawego np. Hamilton o tym, że czuje presje ze strony redbulla, wyścig był trudny itp.

 

W dniu 17.08.2020 o 17:07, AdaSch napisał:

Kubica chyba myślał, że mając doświadczenia od samochodzika na pedały po F1 będzie deklasował jak w poniższym :D

 

Chyba Ty tak myślałeś, bo w absolutnie każdym wywiadzie Kubica potwierdza, że ściganie w DTM będzie dużo większym wyzwaniem niż F1 i nie ma co liczyć na to, że będzie w stanie od razu walczyć o wysokie miejsca. W związku z tym, że auta (teoretycznie) są w podobnej specyfikacji (w przypadku teamu "ze wsparciem" to trochę inna bajka) tym bardziej liczy się doświadczenie nie tylko kierowcy, ale i całego zespołu, żeby łapać te setne sekundy. Brak doświadczenia teamu ART GP widać przy niektórych decyzjach, pitstopach, strategiach, inżynier nie ma w szufladzie kajeciku z notatkami z ostatnich 10 lat i niestety muszą uczyć się na własnych błędach.

 

Zaznaczam, że nie jestem żadnym psychofanem Roberta, ale takie stwierdzenia typu "widać czarno na białym", że skoro kasa z Orlenu płynie, w tv tak na oko wygląda, że auta podobne to znaczy kierowca beee. Nikt z nas nie ma bladego pojęcia, jak to działa od środka i co wpływa na to, że wyniki są w tej chwili jakie są.

 

  • Lajk 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W związku z wycofaniem się Audi, DTM podobno rozważa przejście na GT3, także kto wie... może dostanie taką czerwoną szminkę :) 

Swoją drogą nie wiem, po co pokazują w ogóle auta w takim syfnym kamuflażu. Wygląda to jeszcze gorzej niż w rzeczywistości, która i tak jest słaba. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, zmiany już nawet postanowione

 

„Jakiś czas temu, podano do publicznej opinii wiadomość, że auta w specyfikacji Class One, odejdą do lamusa. Jak się okazało, władze DTM postanowiły korzystać z aut GT Plus. Zmiana przepisów, będzie wymagała jednak zgody Światowej Rady Sportów Motorowych FIA ze względu na status DTM jako serii międzynarodowej.
 

Samochody te, opierają się na na samochodach specyfikacji GT3. Z tych maszyn korzysta bezpośredni konkurent DTM- seria GT Masters.”


 

https://wokolmotoryzacji.pl/znamy-przyszlosc-dtm-beda-nia-samochody-gt-plus/

 


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, .Misza. napisał:

Zawsze może zrezygnować, jak tak się męczy...

Już sam nie wiem co o tym myśleć. 

Niestety to my się emocjonujemy jako kibice . Powiedzmy sobie wprost : on chodzi do pracy jak my . Ma za to płacone a że przy okazji ma też być fun to inna sprawa . Nie sądzę żeby Kubicy interesowało jak innym się robi czy jak mu idą interesy . Coś innego dyscypliny gdzie się zapieprza na etacie a później z własnej kasy się wykłada na starty bo nie ma sponsorów .  Tych to mi trochę żal - np mój znajomy w kajak - polo ;) . Podsumowując cieszą mnie sukcesy Kubicy , Lewandowskiego itd ale użalał się nad nimi nie będę bo obojętnie od wyników w danej chwili kasę przytulają ładną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównywanie w tej chwili Kubicy i Lewandowskiego jest delikatnie mówiąc nie na miejscu... 

Lewandowski jest w życiowej formie, rozgrywa swój najlepszy sezon w karierze, a Kubica niestety najlepsze w swojej karierze ma już chyba za sobą.. A może jednak nie?? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, miki84 napisał:

Porównywanie w tej chwili Kubicy i Lewandowskiego jest delikatnie mówiąc nie na miejscu... 

Lewandowski jest w życiowej formie, rozgrywa swój najlepszy sezon w karierze, a Kubica niestety najlepsze w swojej karierze ma już chyba za sobą.. A może jednak nie?? 

A kto porównuje ? To był przykład zawodowców którzy dobrze zarabiają na tym co robią bez względu  na to jak to widzi kibic . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...