Skocz do zawartości

Przedni napęd


robert1

Rekomendowane odpowiedzi

Mój problem to tzw. TRYKOT.( jakby przeskakiwanie trybów) Mianowicie po porannym odpaleniu samochodu i ruszeniu do tyłu słychać ten właśnie trykot. Odgłos pochodzi od przedniego napędu i występuje przeważnie po dłuższym postoju samochodu. Po ruszeniu do przodu a następnie do tyłu wszystko się ucisza. Olej w napędzie wymieniony motul 75w90, Przy spuszczeniu oleju nie było żadnych opiłków. Może wie ktoś o co tu chodzi, 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam ,ponieważ nie pochodzą te odgłosy od skrzyni jak myślałem wcześniej. 

Ciężko było dopatrzeć  się skąd to słychać, dzisiaj dopiero ten odgłos jak bylem w kanale usłyszałem że pochodzi z przedniego napędu.

Może ktoś miał podobny przypadek, nie wiem co z tym robić, Jezdzic i czekać aż się rozleci.

Edytowane przez robert1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiskoza jest w skrzyni.

Wiskozę było by słychać na skręconych kołach wiskoza odpowiada za centralny układ różnicowy.

Trykot może pochodzić np z elementu przekazującego napęd z silnika na skrzynie.

podjedź sobie do kogoś ogarniętego w subaru bądź autach 4 napędowych jeśli ktoś robi terenówki to z subaru nie powinien mieć problemów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, SubaruLPG napisał:

Trykot może pochodzić np z elementu przekazującego napęd z silnika na skrzynie.

tym elementem jest konwerter, tylko czemu nie tyrkocze jak ruszy do przodu? przecież ten kręci się non stop w tą samą stronę ;)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do odpowiedzi powyżej . Problem występuje podczas ruszania i próby jazdy do tyłu. ( nie jednokrotnie) do momentu dopóki nie wbije D, póżniej jest ok. ( trykotanie  nastepnie powróci dopiero po dłuższym postoju lub rano)

 

Edytowane przez robert1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lutek34 przeczytałem tylko ten temat i z niego nie wynikało aby problem występował tylko i wyłącznie na wstecznym i to jednokrotnie.
Problem występuje przy wbiciu R czy podczas ruszania i próby jazdy na wstecznym?
 
 
Przeczytaj pierwszy wpis i wpisy w bliźniaczym temacie, pisze wyraźnie przy ruszaniu do tyłu.





Wysłane z mojego Mi A1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...