Skocz do zawartości

Ubezpieczenie Forestera z USA


Kedlaw

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Planuję zakup Forestera z 2016 roku ze stanów.

Chciałem oszacować koszt ubezpieczenia.

Skorzystałem z wyszukiwarki na forum dostałem ponad 1000 stron ale nie mogę znaleźć nic aktualnego w temacie kosztów i firm, które się tego podejmą.

Aviva w której ubezpieczam aktualnie auto, nie ubezpiecza aut z USA.

W rankomacie nie ma do wyboru pojemności silnika 2.5l.

Znacie/polecacie jakieś firmy ubezpieczeniowe co ubezpieczają i nie puszczają z torbami? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
 
Planuję zakup Forestera z 2016 roku ze stanów.
Chciałem oszacować koszt ubezpieczenia.
Skorzystałem z wyszukiwarki na forum dostałem ponad 1000 stron ale nie mogę znaleźć nic aktualnego w temacie kosztów i firm, które się tego podejmą.
Aviva w której ubezpieczam aktualnie auto, nie ubezpiecza aut z USA.
W rankomacie nie ma do wyboru pojemności silnika 2.5l.
Znacie/polecacie jakieś firmy ubezpieczeniowe co ubezpieczają i nie puszczają z torbami?
Proama zdjęcia i wycena samochodu za ok 300 PLN



Wysłane z mojego Mi A1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cena zależy od tego jakie będziesz mieć dokładnie AC oraz czy mieszkasz na wsi małym miasteczku czy dużym mieście zniżki też mają znaczenie.

 

Umowę radzę dokładnie przeczytać aby się nie okazało że ubezpieczenie rozszerzone AC tak naprawdę niewiele zmienia w stosunku do OC...

Mojemu bratu opłacało się ubezpieczyć mieszkanie i samochód wyszło minimalnie więcej za oba ubezpieczenia z tym że ma ubezpieczony samochód oraz mieszkanie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejdź do agenta który współpracuje z kilkoma TU. Jak chciałem ubezpieczyć WRXa to PZU nie miało go w bazie i żeby go tam ubezpieczyć musiał bym wysłać jakieś oświadczenia itd. W Hesti było najtaniej i bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Aby nie zakładać nowego tematu podepnę się pod ten.

Kuzynka jeździ foresterem 2,5 L  MY08/09  z USA i ma go ubezpieczonego z AC.

Jakieś dwa tygodnie temu miała kolizje ze swojej winy i rozwaliła lampę, grilla, zderzak maskę i cos tam jeszcze. Poprosiła ubezpieczyciela o kosztorys naprawy to wycenili jej na 7800 gdzie wycenę robili na częściach z EU i lampę podali  wersję EU a w nim jest wersja US i chyba powinni wycenić wtedy obie do wymiany ? a jeśli nie obie to jedna w wersji US która wtedy nie kosztuje 900 zł a 3500 zł. Po zakwestionowaniu tej wyceny z podaniem ze lampa na wycenie nieodpowiednia zmienili kwalifikację szkody z częściowej na całkowitą bo wyliczyli że auto z 2009 pierwsza rejestracja silnik 2,5 L moc 127 KM przebieg 170000 jest wart 19000 zł szkoda tylko że przy wycenie w 2020 do pobrania składki wycenili go wtedy na 31000 zł 

Jak ten problem ugryźć bo przy tej całkowitej wyliczyli do wypłaty jeszcze mniej niż przy częściowej bo 7100 zł 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby nie zakładać nowego tematu podepnę się pod ten.
Kuzynka jeździ foresterem 2,5 L  MY08/09  z USA i ma go ubezpieczonego z AC.
Jakieś dwa tygodnie temu miała kolizje ze swojej winy i rozwaliła lampę, grilla, zderzak maskę i cos tam jeszcze. Poprosiła ubezpieczyciela o kosztorys naprawy to wycenili jej na 7800 gdzie wycenę robili na częściach z EU i lampę podali  wersję EU a w nim jest wersja US i chyba powinni wycenić wtedy obie do wymiany ? a jeśli nie obie to jedna w wersji US która wtedy nie kosztuje 900 zł a 3500 zł. Po zakwestionowaniu tej wyceny z podaniem ze lampa na wycenie nieodpowiednia zmienili kwalifikację szkody z częściowej na całkowitą bo wyliczyli że auto z 2009 pierwsza rejestracja silnik 2,5 L moc 127 KM przebieg 170000 jest wart 19000 zł szkoda tylko że przy wycenie w 2020 do pobrania składki wycenili go wtedy na 31000 zł 
Jak ten problem ugryźć bo przy tej całkowitej wyliczyli do wypłaty jeszcze mniej niż przy częściowej bo 7100 zł 
Najprościej udać się do firmy która "walczy" z zanizonymi odszkodowaniami. Oni będą najlepiej wiedzieć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...