Skocz do zawartości

Prośba o pomoc, nie wiem gdzie szukać


szurpit2

Rekomendowane odpowiedzi

 

Cześć,

Bardzo proszę o podpowiedź otóż przyznaje grzebalem i zepsulem. Chciałem sobie wymienić lampki oświetlenia kabiny, w trakcie wymiany zrobiłem chyba małe zwarcie, oświetlenie padło. I tu jest zagadka... Razem z oświetleniem padł zamek centralny i alarm. Centrala nie działa ani z pilota ani z kluczyka ani z środka auta.

Sprawdziłem wszystkie bezpieczniki z opisami typu: light, door lock, D-OP +B, I L M. Wszystkie wyglądają na dobre, wszystko inne działa. Powiedzcie proszę gdzie szukać...

Dodaje zdjęcie rozpiski. Baaardzo proszę o podpowiedź. Impreza gh 2011 96786ad76ec4e9e802b53fabb48f818a.jpg&key=ce82ba592e142e3099e4d2b08bf0c61ac17503a189ade68e7b3352bcc8afed0e

 

Wysłane z mojego H4113 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie był spalony bezpiecznik audio 10 amper z tego co pamiętam. po zwarciu nie działało podświetlenie ani radio.
Radio działa, zauważyłem ze jak włączam światła panel radia automatycznie się przyciemnia o jeden stopien ale wciąż działa. Nie działa sygnalizacja dźwiękowa np ze kluczyki są w stacyjce przy otwartych drzwiach.

Wysłane z mojego H4113 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmierz miernikiem bezpieczniki. Na oko może być dobry a fizycznie nie będzie przewodził prądu. A jeszcze lepiej weź miernik, i sprawdzaj napięcie względem masy oba piny na bezpieczniku. Od widocznej strony prawie każdy bezpiecznik ma jakby gołe miejsca do nich przykładasz miernik. Jeśli będziesz miał  to samo napięcie tzn że jest ok. Jeśli się będą różniły to jest spalony. Raz się tak nadziałem, 2 razy wszystkie oglądałem, dopiero miernik prawdę powiedział.

9943862-40.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź bezpiecznik nr 8 w skrzynce bezpieczników.
SBF no. 8. 50a też sprawdzony, nie on... Masakra auto wogole nie widzi czy drzwi są otwarte czy zamknięte i nie komunikuje się z centralka.

Wysłane z mojego H4113 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmierz miernikiem bezpieczniki. Na oko może być dobry a fizycznie nie będzie przewodził prądu. A jeszcze lepiej weź miernik, i sprawdzaj napięcie względem masy oba piny na bezpieczniku. Od widocznej strony prawie każdy bezpiecznik ma jakby gołe miejsca do nich przykładasz miernik. Jeśli będziesz miał  to samo napięcie tzn że jest ok. Jeśli się będą różniły to jest spalony. Raz się tak nadziałem, 2 razy wszystkie oglądałem, dopiero miernik prawdę powiedział.
9943862-40.jpg.8daf2ed14e4e5ee022212ff2890d5f4c.jpg
Nie mam miernika teraz, muszę gdzieś podjechać ale poprzekladalem bezpieczniki z innych slotów, oczywiście takie same i nie było żadnej różnicy inne rzeczy nadal działały a oświetlenie, pilot, centralka itd nie...

Wysłane z mojego H4113 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

image.thumb.png.212e8ff1942aae721e03fa6d57165ce1.png

Dziękuję bardzo. Jeśli byś mógł jeszcze pomóc to rozszyfrować.. Jeśli dobrze rozumiem z bezpiecznika nr 8 przy źródle zasilania idzie instalacja przez jakiś bezpiecznik 10A (B225) gdzie mogę go zlokalizować? Czy to był by jakiś dodatkowy bezpiecznik czy któryś z bezpiecznikow w kabinie?

 

Chyba jutro będę wyciągał każdy bezpiecznik po kolei żeby je obejrzeć...

 

Wysłane z mojego H4113 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widać to znajduje się on w skrzynce z przekaźnikami. W prawym dolnym rogu (grafika w poprzednim poście) masz teoretyczny wygląd tej skrzynki. W/g serwisówki powinna być za skrzynką obok kolana kierowcy. 

 

 

 

Bez tytułu.png

Edytowane przez ewemarkam
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widać to znajduje się on w skrzynce z przekaźnikami. W prawym dolnym rogu (grafika w poprzednim poście) masz teoretyczny wygląd tej skrzynki. W/g serwisówki powinna być za skrzynką obok kolana kierowcy. 
 
 
 
87666069_Beztytuu.thumb.png.6489ea2d485a0e6823eabbd39c470cd0.png
Super, dziękuję za namiary :-) jutro będę tego szukał

Wysłane z mojego H4113 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Super, dziękuję za namiary :-) jutro będę tego szukał

Wysłane z mojego H4113 przy użyciu Tapatalka

O dziękuję Wam za pomoc problem rozwiązany. Winny był faktycznie bezpiecznik opisany schemacie jako B225. Nie najłatwiej się do niego dostać ale da się to zrobić samemu po ciemku więc nie było źle. Wszystko teraz śmiga jak powinno.

Wysłane z mojego H4113 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Bardzo bardzo Wam dziękuję za znalezienie dodatkowego bezpiecznika 10 pod kolumną kierowniczą :-) jednocześnie bardzo przepraszam że tak długo nie dałem znać co słychać. Bezpiecznik wymieniony, wszystko śmiga jak należy

Wysłane z mojego H4113 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...