Skocz do zawartości

Felgi do FORYSIA


wrx33

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie mojego znajomego.

 

Generalnie chodzi o szerokość felgi w relacji z szerokością kapcia, czy to są jakieś zasady?

W każdym razie ja mam teraz kapcia 215/55 R17(seryjnie) i jeżeli dam felgę R18 (bo do tego się przymierzam) to wtedy będzie kapeć 225/45 R18 albo 235/45 R18 (ten trochę za szeroki mi sie wydaje). No i powstaje problem szerokości felgi, bo teraz mam 7" a nie wiem, czy nie będzie lepiej dać 8". Niestety Subaru nie ma felg 7,5". W każdym razie jest oferowana do Forestera tez ta 'osemka' wiec pewnie się tam zmieści.

Pytanie brzmi: czy do felgi 8" można dać kapcia 225/45, czy nie będzie tak, ze felga będzie wystawać poza koło na przykład, bo jak dam kapcia 225/45 do felgi 7" to opona będzie mi wystawać po pół centymetra więcej na boki niż teraz. Teraz jest w miarę ok, nie wiem jak będzie to wyglądać po pól centymetra więcej a tym bardziej nie wiem właśnie, jak to będzie z felga 8".

Wiec jakbyś mógł spytać jakiegoś fachowca co i jak, to będę wdzięczny, najlepiej jakby któryś miał założoną taką felgę to bym podjechał zobaczyć.

 

pozdro, Czaju

 

Ehhh, się kolega naprodukował :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dzięki.

 

A czy ktoś mógłby mi podać konkretne parametry jakich felg mam szukać? Ewentualnie powiedzcie, na jakich Wy jeździcie? Jakiej firmy?

 

Oczywiście pojadę po nie do fachowców, ale nie chciałabym być bez jakiejkolwiek wiedzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

 

A czy ktoś mógłby mi podać konkretne parametry jakich felg mam szukać? Ewentualnie powiedzcie, na jakich Wy jeździcie? Jakiej firmy?

 

Oczywiście pojadę po nie do fachowców, ale nie chciałabym być bez jakiejkolwiek wiedzy.

 

subarowe ET to od 48 do 55 ;)

szerokosc felgi 7-7,5"

i najlepiej srednica 16" -

15" jest troche mala ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No teraz to od razu czuję się pewniej, od wejścia: dzień dobry, poproszę felgi :

 

subarowe ET to od 48 do 55 ;)

 

bo : "Bardzo ważne znaczenie pełni również ET czyli odsadzenie felgi. Jest to odległość wyrażona w milimetrach pomiędzy osią symetrii felgi a płaszczyzną przylegania felgi do piasty. ET występuje zazwyczaj w postaci liczb dodatnich ale zdarzają się felgi z ET ujemnym. Odsadzenie felgi możemy zwiększyć stosując tuleje dystansowe. Felga posiadająca mniejszą wartość ET zwiększa rozstaw kół zwiększając tym samym rant felgi. ET dobieramy odpowiednio wraz z szerokością felgi tak by koła nie wystawały poza obrys pojazdu ;-)"

 

:cool:

 

i

szerokosc felgi 7-7,5"

i najlepiej srednica 16"

 

bo moja

 

15" jest troche mala ;)

 

normalnie już wykułam na pamięć :mrgreen:

 

ale tak serio adamusmax wielkie dzięki, bedę przynajmniej pewna o co tak naprawdę mi chodzi :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odsadzenie felgi możemy zwiększyć stosując tuleje dystansowe.

No ja bym się z tym zdaniem nie zgodził, bo zmniejszyć ET można za pomocą tulei dystansowych, a zwiększyć jedynie frezując felgę.

Obrazek

 

Doxa chodzilo o zwiekszenie odsadzenia a nie o zwiekszenie ET - niby teoretycznie to samo ale jednak nie

 

bo zwiekszajac odsadzenie zmniejszasz ET ;)

 

a zmniejszajac odsadzenie zwiekszasz ET ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

 

A czy ktoś mógłby mi podać konkretne parametry jakich felg mam szukać? Ewentualnie powiedzcie, na jakich Wy jeździcie? Jakiej firmy?

 

Oczywiście pojadę po nie do fachowców, ale nie chciałabym być bez jakiejkolwiek wiedzy.

 

Forester na 18" kolach przestaje byc przyjemny w prowadzeniu po polskich drogach :!:

 

AK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

 

A czy ktoś mógłby mi podać konkretne parametry jakich felg mam szukać? Ewentualnie powiedzcie, na jakich Wy jeździcie? Jakiej firmy?

 

Oczywiście pojadę po nie do fachowców, ale nie chciałabym być bez jakiejkolwiek wiedzy.

 

Forester na 18" kolach przestaje byc przyjemny w prowadzeniu po polskich drogach :!:

 

AK

 

ale za to dobrze wyglada pod cynamonem - ale lepiej bedzie na 20" :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za wszelkie informacje, naprawdę staram się jak mogę pojąć i zrozumieć zasadę zmniejszania i zwiększania ET , czasem wydaje mi się że już jestem blisko celu ...

...ale zaraz pojawia się myśl o... chromowanych 20'' z kręcącymi się deklami, żeby tak jeszcze podświetlić się dało... :lol::twisted:

adamusmax, ja w moich poszukiwaniach cały czas trzymam sie wyznaczonego przez Ciebie kierunku!

Dziękuję jeszcze raz wszystkim za pomoc i zrozumienie

 

kręcące się dekle... no bym nie wpadła...

:mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...