Jump to content

Mocowanie osłony progu po wymianie reperaturki.


Karenz
 Share

Recommended Posts

Kupiłem forestera SG ze świeżo zrobionymi progami. Sprawdziłem dziś jak to wygląda i niestety klasycznie brak jakiekolwiek zabezpieczenia antykorozyjnego. Nie chciało im się wiercić  od dołu otworów na klipsy więc na hama dali blachowkręty. 

Wszystko już zabezpieczyłem woskiem i corizorem teraz pytanie o mocowanie nakładki progu . Wiercić bardzo duże otwory coś koło 15 mm na drogie ori kołki  czy zrobić mniejsze i otwory 8mm do zamocowania zwykłego klipsu (akurat takich mam dużo) . Czym te otwory potem zabezpieczyć starczy może sam wosk do profili zamkniętych ?

Edited by Karenz
Link to comment
Share on other sites

Byłbym za ori kołkami. Przecież to nie jest aż taki majątek. Siła trzymania dużo większa. Np. w moich subarynkach miały nawet specjalne gąbki tłumiące wstrząsy i kompensujące pracę progów. Takie podkładki z czymś w rodzaju piankowej gumy.

Link to comment
Share on other sites

Boże !!! Kładziesz dechę (grubą) w poprzek kanału, bierzesz podnośnik, najlepiej hydrauliczny dwusekcyjny i wypychasz próg na następne 35-45 cm. Wtedy dojdziesz każdą wiertarką. I tak po kawałku. Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Oczywiście pod próg nie podejdzie, ale pod wahacz, następna deska, pod ramę itp. itd. Ja robiłem na takim kanale wszystko. Samochód miał na dodatkowych klockach po 80 cm wyżej, czyli ok 1 m dostępu.

Link to comment
Share on other sites

Ja jestem już z młodszego pokolenia i nigdy akrobacji robić nie musiałem ani nie widziałem.O tym w sumie nie myślałem tylko zacząłem kombinować kogoś z podnośnikiem 2 kolumnowym.  Mam 2 żaby i 2 koziołki więc powinno udać cała jedną stronę za mocowanie wahaczy podnieść .

Nikt nie napisał czym zabezpieczyć taki odwierty , będą to otwory fi 10 starczy cortanin f + tecyl valvolina ? 

Edited by Karenz
Link to comment
Share on other sites

Przeczytaj o zastosowaniu cortanina, on jest do zardzewiałych powierzchni. Na nową dziurkę w nowym progu podkład epoksydowy będzie lepszym wyjściem. Potem można zalać próg od wewnątrz jakimś fluidolem, itp.

Link to comment
Share on other sites

 cortanina nadaje się również do pokrywania elementów już to przerabiałem , informacja o pokrywaniu tylko korazji jest we względu na lepkość i brak możliwości malowania 

Edited by Karenz
Link to comment
Share on other sites

Cortiana nie polecam. na korozje jest dobry korroplex forch. do takich napraw dobrze używać jest podkładu epoksydowego z utwardzaczem w proporcjach 1.1 te z reguły mają lepsze właściwości chroniące.

Środki do profili zamkniętych na bazie oleju/wosku mają różne właściwości są lepsze gorsze. Niektóre preparaty są bardziej odporne na wymywanie spływanie inne mają lepsze właściwości penetrujące warto przyjrzeć się kartą produktów.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...