Jump to content

XV II sprawdz czy nie masz korozji

Recommended Posts

napisałem do działu technicznego zobaczymy jak odpowiedzą

UPDATE

kapturki wpadly do komory silnika słabo się musialy trzymac wiec reasumujac były tylko pospadały 64 mm. 

subaru przepraszam !

Edited by orm
  • Upvote 1
  • Replies 119
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Panowie i Panie sprawa dotyczy poduszek przedniego amortyzatora XV i Imprezy nowej generacji. Poduszki te posiadają gumowe osłonki - kapturki które mają je chronić przed korozją. Stosowane były dwa ro

Dziś sprawdziłem przy dolewaniu zimowego jaki ja mam kapturek ... i nie mam ani małego ani dużego ... BRAK !  a efekt Impreza MY18 rok 2017 40 000 km jest jak na fotkach lewy i prawy

Przy tej samej robocie pryskałem po całości bezbarwnym woskiem Wurth. To samo dałem na podwozie. Fajna czysta robota. 

Posted Images

W dniu 5.12.2019 o 11:52, spawalniczy napisał:

Podstawówkę skończyłem dosyć dawno ale potrafię odróżnić parę wodną od ciężkiego biało siwego dymu - zwłaszcza latem.

Co do nagrzewania silnika - miałem wcześniej różne diesle i żaden nie miał aż takich problemów z utrzymaniem temperatury i słabym ogrzewaniem nawet na trasie rzędu 200 km. W kolejnym egzemplarzu SBD już tych problemów nie było.

Rozumiem, że robiłeś to organoleptycznie skoro stwierdziłeś, że to nie para wodna. Spytam tylko.... to co to było skoro sam napisałeś - przyczyna nie zdiagnozowana?

Mogłeś mieć różne diesle wcześniej...ówcześnie silnik 2.0D Subaru charakteryzował się wysoką sprawnością w tym cieplną nawet wśród silników z zapłonem samoczynnym.

Nieco przerysuję ....ale poczytaj o problemach przy ogrzewaniu kabin we współczesnych samochodach elektrycznych i stosowaniu pomp ciepła z uwagi na fakt, że sprawność silnika elektrycznego może być nawet na poziomie 99% gdzie nie ma energii cieplnej pochodzącej ze spalania paliwa czy oporów wewnętrznych jak w silnikach spalinowych ;)

7 godzin temu, orm napisał:

Dziś sprawdziłem przy dolewaniu zimowego jaki ja mam kapturek ... i nie mam ani małego ani dużego ... BRAK ! 

a efekt Impreza MY18 rok 2017 40 000 km jest jak na fotkach lewy i prawy

Znam ten ból :( 

Trzeba zamówić kapturki , a jeżeli chodzi o korozje to DT odpisał:

"W pierwszej kolejności pragnę poinformować, że elementy zawieszenia mogą podlegać procesom korozji, stąd też ograniczenia odpowiedzialności producenta w tej materii. "

• Confused 2
1 godzinę temu, wojtek1 napisał:

"W pierwszej kolejności pragnę poinformować, że elementy zawieszenia mogą podlegać procesom korozji, stąd też ograniczenia odpowiedzialności producenta w tej materii. "

Może i elementy zawieszenia ale znajdujące się w komorze silnika więc wina producenta ewidentna. No cóż, skoro nie chcą się tym uczciwie zająć, pozostaje podbijać temat, niech mają odpowiednią "reklamę" za takie podejście do tematu :angry: 

temat nie nowy zobaczcie link

u mnie o tyle inna sytuacja ze, od nowości nie było wiec to błąd montażowy ... tu nawet nie kwestia biuletynu naprawczego co juz subaru oficjalnie wydał skany w linku rowniez

we wtorek bede w serwisie na akcji serwisowej kable ... widze ze choroba dziecieca mnie dotyka pierwsze imprezy w polsce listopad 2017 odbieralem w salonie

zobaczymy jak bardzo frontem do klienta :)

Edited by orm
W dniu 30.11.2019 o 11:50, Blixten napisał:

Jestem w trakcie wyciszenia auta, właśnie skończyłem 4 drzwi. Zgadnijcie co znalazłem po zdjęciu boczków ?? Na spawach (łącznie może w 3-4 miejscach) są już drobne rude zabarwienia, ale nie sądzę, że nawet za parę lat będzie to problem. 

Tam gdzie woda i wilgoć zawsze pojawi się rdza, na to nie ma rady

Przy tej samej robocie pryskałem po całości bezbarwnym woskiem Wurth. To samo dałem na podwozie. Fajna czysta robota. 

IMG_20191007_141140232.jpg

Edited by Andrzej Rosenkiewicz
  • Like 1
  • Thanks 1
  • Upvote 2
W dniu 6.12.2019 o 12:38, orm napisał:

napisałem do działu technicznego zobaczymy jak odpowiedzą

UPDATE

kapturki wpadly do komory silnika słabo się musialy trzymac wiec reasumujac były tylko pospadały 64 mm. 

subaru przepraszam !

UPDATE

subaru przepraszam !

• Confused 1
27 minut temu, orm napisał:

UPDATE

subaru przepraszam !

to nieźle musiałeś skakać swoim subaru by Ci kapturki pospadały :biglol:

sprawdź co jeszcze pogubiłeś ;)

Edited by Snuff
  • Haha 1
Godzinę temu, orm napisał:

subaru przepraszam !

raczej Ciebie subaru powinno przeprosić za taką fuszerkę... A nie chować głowę w piasek i udawać, że nic się nie dzieje 

• Upvote 1
24 minuty temu, GREGG napisał:

raczej Ciebie subaru powinno przeprosić za taką fuszerkę... A nie chować głowę w piasek i udawać, że nic się nie dzieje 

Dokładnie.  

Strach pomyśleć co jeszcze może odpaść, a powinno się trzymać. 

klient idealny. Wykonawca/sprzedawca wykonuje fuszerę a ten go za to jeszcze przeprasza lub dziękuje.  :biglol:

Nie urażaj się ale chyba po to kupiłeś nowy samochód z salonu żeby takich rzeczy nie było a jak się coś wydarzy to zostanie naprawione błyskawicznie i bez gotówkowo. Napisz jeszcze że za te kaptury zapłaciłeś i za ich zamontowanie również:biglol:

Edited by Karas
  • 4 weeks later...

Bardzo dziekuje za info, nie podejrzewalem Subaru o taka fuszerke... a jednak,

sprawdzilem, jest czysto i bez inwazji rudej armii

• 1 month later...
  • 2 months later...

W zeszlym roku nie bylo a teraz sie pojawilo i to znacznie:

IMG_20200421_114556357.jpg

IMG_20200421_114627929.jpg

Edited by OA77

Jak widzicie po stronie pasazera jest nalot i rdza plus brak czarnej oslony w srodku w porownaniu do strony kierowcy gdzie nie ma rdzy i nalotu oraz nie widac karoserii w srodku.

Dobra wiadomosc, Subaru zajelo sie sprawa, w przyszlym tygodniu bedzie po klopocie:).

55 minut temu, OA77 napisał:

Dobra wiadomosc, Subaru zajelo sie sprawa, w przyszlym tygodniu bedzie po klopocie:).

Subaru Deutscheland czy Subaru Polska ?

10 godzin temu, Blixten napisał:

Subaru Deutscheland czy Subaru Polska ?

Subaru Deutschland

Rdza, sol oraz rdzawy osad do zludzenia przypominajacy lakier samochodu powstaly na skutek zlego zabezpieczenia tego elementu na czas transportu morskiego, w zwiazku z czym Subaru przeprosilo za problem i moj dyskomfort w zwiazku z tym oraz zaprosilo mnie do najblizszego Subaru po niedzieli na usuniecie tej usterki.

Wstawie zdjecie po naprawie.

• Like 1

No żesz! Śruby i nakrętki mam raczej bez rdzy ale na kielichach coś zaczyna kwitnąć. Co robić, gnać w te pędy do ASO?

DSC_1357[1].JPG

DSC_1356[1].JPG

Edited by Szürkebarát
4 godziny temu, Szürkebarát napisał:

No żesz! Śruby i nakrętki mam raczej bez rdzy ale na kielichach coś zaczyna kwitnąć. Co robić, gnać w te pędy do ASO?

DSC_1357[1].JPG

DSC_1356[1].JPG

Mozesz zrobic lepsze zdjecia? obecne sa przeswietlone i nie maja ostrosci.

Możliwe że mogę ale nie dzisiaj. Do czego się przydadzą, gdy będą poprawnie naświetlone i ostre? Nie mam profesjonalnego sprzętu fotograficznego a amatorski który posiadam jest przestarzały.