Skocz do zawartości

XV II sprawdz czy nie masz korozji


wojtek1

Rekomendowane odpowiedzi

napisałem do działu technicznego zobaczymy jak odpowiedzą

 

UPDATE

kapturki wpadly do komory silnika słabo się musialy trzymac wiec reasumujac były tylko pospadały 64 mm. 

 

subaru przepraszam !

 

Edytowane przez orm
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.12.2019 o 11:52, spawalniczy napisał:

Podstawówkę skończyłem dosyć dawno ale potrafię odróżnić parę wodną od ciężkiego biało siwego dymu - zwłaszcza latem.

Co do nagrzewania silnika - miałem wcześniej różne diesle i żaden nie miał aż takich problemów z utrzymaniem temperatury i słabym ogrzewaniem nawet na trasie rzędu 200 km. W kolejnym egzemplarzu SBD już tych problemów nie było.

Rozumiem, że robiłeś to organoleptycznie skoro stwierdziłeś, że to nie para wodna. Spytam tylko.... to co to było skoro sam napisałeś - przyczyna nie zdiagnozowana?

Mogłeś mieć różne diesle wcześniej...ówcześnie silnik 2.0D Subaru charakteryzował się wysoką sprawnością w tym cieplną nawet wśród silników z zapłonem samoczynnym.

Nieco przerysuję ....ale poczytaj o problemach przy ogrzewaniu kabin we współczesnych samochodach elektrycznych i stosowaniu pomp ciepła z uwagi na fakt, że sprawność silnika elektrycznego może być nawet na poziomie 99% gdzie nie ma energii cieplnej pochodzącej ze spalania paliwa czy oporów wewnętrznych jak w silnikach spalinowych ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, orm napisał:

Dziś sprawdziłem przy dolewaniu zimowego jaki ja mam kapturek ... i nie mam ani małego ani dużego ... BRAK ! 

a efekt Impreza MY18 rok 2017 40 000 km jest jak na fotkach lewy i prawy

 

 

Znam ten ból :( 

Trzeba zamówić kapturki , a jeżeli chodzi o korozje to DT odpisał:

 

"W pierwszej kolejności pragnę poinformować, że elementy zawieszenia mogą podlegać procesom korozji, stąd też ograniczenia odpowiedzialności producenta w tej materii. "

 

  • Zmieszany 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, wojtek1 napisał:

"W pierwszej kolejności pragnę poinformować, że elementy zawieszenia mogą podlegać procesom korozji, stąd też ograniczenia odpowiedzialności producenta w tej materii. "

 

Może i elementy zawieszenia ale znajdujące się w komorze silnika więc wina producenta ewidentna. No cóż, skoro nie chcą się tym uczciwie zająć, pozostaje podbijać temat, niech mają odpowiednią "reklamę" za takie podejście do tematu :angry: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

temat nie nowy zobaczcie link

 

u mnie o tyle inna sytuacja ze, od nowości nie było wiec to błąd montażowy ... tu nawet nie kwestia biuletynu naprawczego co juz subaru oficjalnie wydał skany w linku rowniez

 

we wtorek bede w serwisie na akcji serwisowej kable ... widze ze choroba dziecieca mnie dotyka pierwsze imprezy w polsce listopad 2017 odbieralem w salonie

 

zobaczymy jak bardzo frontem do klienta :)

Edytowane przez orm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.11.2019 o 11:50, Blixten napisał:

Jestem w trakcie wyciszenia auta, właśnie skończyłem 4 drzwi. Zgadnijcie co znalazłem po zdjęciu boczków ?? Na spawach (łącznie może w 3-4 miejscach) są już drobne rude zabarwienia, ale nie sądzę, że nawet za parę lat będzie to problem. 

Tam gdzie woda i wilgoć zawsze pojawi się rdza, na to nie ma rady

Przy tej samej robocie pryskałem po całości bezbarwnym woskiem Wurth. To samo dałem na podwozie. Fajna czysta robota. 

IMG_20191007_141140232.jpg

Edytowane przez Andrzej Rosenkiewicz
  • Super! 1
  • Dzięki! 1
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.12.2019 o 12:38, orm napisał:

napisałem do działu technicznego zobaczymy jak odpowiedzą

 

UPDATE

kapturki wpadly do komory silnika słabo się musialy trzymac wiec reasumujac były tylko pospadały 64 mm. 

 

subaru przepraszam !

 

UPDATE

kapturki wpadly do komory silnika słabo się musialy trzymac wiec reasumujac były tylko pospadały 64 mm. 

 

subaru przepraszam !

  • Zmieszany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, orm napisał:

UPDATE

kapturki wpadly do komory silnika słabo się musialy trzymac wiec reasumujac były tylko pospadały 64 mm. 

 

subaru przepraszam !

to nieźle musiałeś skakać swoim subaru by Ci kapturki pospadały :biglol:

sprawdź co jeszcze pogubiłeś ;)

Edytowane przez Snuff
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, orm napisał:

kapturki wpadly do komory silnika słabo się musialy trzymac wiec reasumujac były tylko pospadały 64 mm. 

 

subaru przepraszam !

 

raczej Ciebie subaru powinno przeprosić za taką fuszerkę... A nie chować głowę w piasek i udawać, że nic się nie dzieje 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klient idealny. Wykonawca/sprzedawca wykonuje fuszerę a ten go za to jeszcze przeprasza lub dziękuje.  :biglol:

Nie urażaj się ale chyba po to kupiłeś nowy samochód z salonu żeby takich rzeczy nie było a jak się coś wydarzy to zostanie naprawione błyskawicznie i bez gotówkowo. Napisz jeszcze że za te kaptury zapłaciłeś i za ich zamontowanie również:biglol:

Edytowane przez Karas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...

Rdza, sol oraz rdzawy osad do zludzenia przypominajacy lakier samochodu powstaly na skutek zlego zabezpieczenia tego elementu na czas transportu morskiego, w zwiazku z czym Subaru przeprosilo za problem i moj dyskomfort w zwiazku z tym oraz zaprosilo mnie do najblizszego Subaru po niedzieli na usuniecie tej usterki.

 

Wstawie zdjecie po naprawie.

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Szürkebarát napisał:

No żesz! Śruby i nakrętki mam raczej bez rdzy ale na kielichach coś zaczyna kwitnąć. Co robić, gnać w te pędy do ASO?

 

DSC_1357[1].JPG

DSC_1356[1].JPG

Mozesz zrobic lepsze zdjecia? obecne sa przeswietlone i nie maja ostrosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...