Jump to content
redhot76

FXT (SJ) Układ spryskiwaczy - problem

Recommended Posts

Witam.

Na dniach pojawił się problem z ciśnieniem podawanego płynu ze spryskiwacza na przednią szybe. Strumień leci słabo, lekko ponad wycieraczki, objaw w lewym i w prawym.

Czy ktoś już miał podobny probjem w Forku IV generacji? Dodam, że usterka pojawiła się przy zapalonej juz kontyrolce poziomu płynu - nie katowałem pompki na pustym zbiorniku - szło już na pół gwizdka, po uzupełnieniu usterka pozostała.

Mam jeszcze pytanie.  Kiedy aktywują się spryskiwacze reflektorów - u mnie za każdym razem, a z tego co kikedyś czytałem to miałobyć chyba co czwarte użycie dzwigni do spryskiwacza. Czy po podłączeniu do komputrea można wyłączyć spryskiwacze na reflektory?

Prosze o wasze opinie. Pozdrawiam.

Pewnie jakieś paprochy dostały się do systemu i przytkały dyszę. Spróbuj odłaczyć rurki i dmuchnąć sprężonym powietrzem od zewnątrz.

Spryskiwacze reflektorów aktywują jak dłużej przytrzymasz dzwigienkę, czyli po jakiś 2,5 sekundy. Stosunkowo szybko. Zgodnie e wymogami UE nowe auta musza mieć spryskiwacze reflektorów. 

18 godzin temu, Miałki napisał:

Zgodnie e wymogami UE nowe auta musza mieć spryskiwacze reflektorów

Te z reflektorami LED już nie muszą.

Ja miałem podobny problem w sg. były tam takie zaworki wpięte w przewody przed samymi fazami. Kupiłem nowe wężyki i wyrzuciłem zaworki . Wszystko smiga.

Tak jak kolega pisał, można po kolei sprawdzać, wypnij wężyk i zobacz czy pompka działa. Jak tak to idziesz po kolei i sprawdzasz.

Wysłane z mojego Mi A1 przy użyciu Tapatalka