Skocz do zawartości

FXT (SJ) Układ spryskiwaczy - problem


redhot76

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Na dniach pojawił się problem z ciśnieniem podawanego płynu ze spryskiwacza na przednią szybe. Strumień leci słabo, lekko ponad wycieraczki, objaw w lewym i w prawym.

Czy ktoś już miał podobny probjem w Forku IV generacji? Dodam, że usterka pojawiła się przy zapalonej juz kontyrolce poziomu płynu - nie katowałem pompki na pustym zbiorniku - szło już na pół gwizdka, po uzupełnieniu usterka pozostała.

Mam jeszcze pytanie.  Kiedy aktywują się spryskiwacze reflektorów - u mnie za każdym razem, a z tego co kikedyś czytałem to miałobyć chyba co czwarte użycie dzwigni do spryskiwacza. Czy po podłączeniu do komputrea można wyłączyć spryskiwacze na reflektory?

Prosze o wasze opinie. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie jakieś paprochy dostały się do systemu i przytkały dyszę. Spróbuj odłaczyć rurki i dmuchnąć sprężonym powietrzem od zewnątrz.

Spryskiwacze reflektorów aktywują jak dłużej przytrzymasz dzwigienkę, czyli po jakiś 2,5 sekundy. Stosunkowo szybko. Zgodnie e wymogami UE nowe auta musza mieć spryskiwacze reflektorów. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem podobny problem w sg. były tam takie zaworki wpięte w przewody przed samymi fazami. Kupiłem nowe wężyki i wyrzuciłem zaworki . Wszystko smiga.

Tak jak kolega pisał, można po kolei sprawdzać, wypnij wężyk i zobacz czy pompka działa. Jak tak to idziesz po kolei i sprawdzasz.


Wysłane z mojego Mi A1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

problem rozwiązany - brak ciśnienia spowodowany był przez pęknięty trójnik na wężyku.

Trzeba zdemontować: wycieraczki, plastikową osłone podszybia ( spinki uległy zniszczeniu, dostepne tylko w ASO 5szt  po 7.50)

Przy składaniu warto podkleić, narożniki podszybia ( jeden wcześniej był poluzowany i podczas jazdy niekiedy lubi hałasować)  najlepiej klejem do szyb

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...