Skocz do zawartości

Zakup Subaru Outback 2.5


Nc750x@protonmail.com

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

chce zakupić subaru outback 2.5l z 2012 z manualna skrzynia biegów, przebieg 200 kkm, salon Polska. 
 

Jako ze samochód ma już pare lat, mam pytania:

- jakie elementy zwrócić uwagę przy zakupie?

- czy któreś z elementów karoserii są szczególnie narażone na rdzę lub uszkodzenia, przetarcia lakieru?

- na które z elementów tapicerki/wnętrza mogą wykazywać zużycie po takim czasie

- na co zwrócić uwage pod czas każdy próbnej?

- czy są  standardowe miejsca z których może się sączyć olej na silniku?

- jakieś inne przypadłości tego modelu silnika o których warto wiedzieć, zwrócić uwage?

- układ przeniesienia napędu - co powinno zwrócić moja uwage, co może niepokoić?

- gdzie w Warszawie polecacie sprawdzić samochód (w jakim warsztacie wykonać przegląd przez zakupowy)?

- co zwykle pada przy 200 kkm?

- jak wyglada sprawa z rozrządem przy tym przebiegu?
- które z przeglądów eksploatacyjnych są kosztowne przy 200 kkm( chce ustalić czy obecny właściciel czegoś „specjalnie” pominął)?

 

Z góry dziekuje za odpowiedzi. 
 

Pozdrawiam  z Krakowa!

 

Edytowane przez Nc750x@protonmail.com
Tagi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dokładnie taka bryke :), wypowiem się o eksploatacji (przelatalem 120 tys km a przebieg 191 tys) bo sprawdzenie bryki przed zakupem robiła mi wynajeta firma, więc tak :

-nie zauważyłem rdzy na nadwoziu oprócz standardu pod spodem

-drążek zmiany biegów będzie na gałce miał wytarty lakier, prawdopodobnie będzie odbity "zimny łokieć" na tapicerce drzwi :) również pod prawym łokciem na podpórce może być widać odbite ślady. 

- olej może być widać z tyłu przy napędzie jeżeli był wymieniany i się polało czyli nie wytarto :P. 

Również z czujnika biegu jałowego może być widać pocenie się. 

-przypadłości hmm ten silnik jest solidną konstrukcją, w tym czasie co go ujeżdżam (100km na LPG) wymieniłem 1 wtrysk lpg(przy 190tys km) , czujnik biegu jałowego (przy 180tys km) , zrobiłem konwersję na jednomase, wymieniłem poduszki silnika i skrzyni i reszta to eksploatacja. Eksploatacja to wiadomo olej silnika ale też olej w skrzyni biegów (połączona przednim napędem) plus olej w tylnym napędzie 

 

WAŻNE!! 

Ja jeszcze nie mam uszczelki pod głowicą do roboty ale pod tym kątem trzeba sprawdzić bo to duży koszt i może zadecydować o tym czy brać brykę

 

-rozrząd co 100tys wymiana także dla spokoju bym mieniał 

-przeglądy według aso skończyłem przy bodajże 100 kilku tys przebiegu :) teraz jak trzeba robię wycieczkę do Nowego Sącza i tam robię co trzeba. 

-nie mam problemów z układem przeniesienia napędu wiecznie wypowiem się. 

 

Ja osobiście jestem bardzo zadowolony z bryki, właśnie takiego czegoś szukałem i jedyny minus to fakt że nie jest to demon prędkości (ale też nie zamulak) , jeżeli Ci na tym nie zależy to będziesz zadowolony :). 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zostałem numer vin i go rozkodowałem. Wyszło ze silnik to ej253. Odpaliłem Google i ...
Na kilku  stronach stawia się go na równi z 1.6 thp z PSA. 
Naszly mnie pewne wątpliwości. Przy mojej jeździe 90% miasto i korki, silnik który ma problemy z upg to proszenie się o problemy ...

Faktycznie jest tak ze wszystkie te silniki maja problemy z upg i subaru niczego w tym temacie nie zrobiło od 2000 lat?

Edytowane przez Nc750x@protonmail.com
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za cholere nie pamiętam co to była za firma :P, szukałem po necie z dobrymi opiniami. Wiesz, jest nagonka na upg bo jest to droga sprawa, jak ostatnio byłem w Sączu to sprawdzali mi czy mam się już bać czy nie i wyszło że nie. Po mieście czy nie jak ma być upg to będzie więc trzeba się nań przygotować finansowo :). 

 

Daj znać czy zdecydujesz się :). 

Edytowane przez Przemek Chudzik
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...