Skocz do zawartości

Legacy 2001 2.0 kombi EJ201 - radio samochodowe i wtyczka zapalniczki


Szymon Koronkiewicz

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam radia do modelu z tematu. Nie znam się na tym kompletnie. Jakiego rodzaju sprzętu szukać (wtyczka / połączenie)? Chodzi mi o proste dobrze grające radio z portem USB. Żadnych bajerów. Pytam, bo kiedyś do Skody kupiłem radio i okazało się, że wtyczka nie taka, jakieś przejściówki trzeba było kombinować.

Pytanie drugie. Czy na rynku można dostać nowe gniazdo zapalniczki do tego samochodu? Tu też pytanie o jakie parametry pytać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do każdego radia z USB będziesz potrzebował przejściówkę. Z fabrycznej instalacji na ISO. Taki po prostu standard. Przejściówka przecież w niczym nie przeszkadza. Kupujesz ja za wczasu i tyle.

Co do gniazda zapalniczki to zakładam że nowe pasujące plug&play kupisz w ASO. Ale co Ci się z nim dzieje że chcesz wymieniać? Wyczyść dobrze szczotka drucianą mosiężna na wiertarce środek gniazda i będzie grało. Sa takie małe szczotki dostępne w marketach. Dalej Ci się grzeje od ładowarki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ewemarkam dzisiaj rozkręciłem całą konsolę celem wstawienia żarówek pod zegary, bo połowa z nich nie świeciła. I przy okazji pomyślałem, że sprawdzę co z tym gniazdem. W środku jest baaardzo mocno zabrudzone, lekko pokryte rdzą. Spróbuję z tą szczotką i zobaczymy, ale ono nie wygląda dobrze. Stąd pomysł wymiany.

 

Teraz walczę z wentylatorem.

Przy okazji podpytam. Orientujesz się może jak wymienić żarówki które podświetlają pokrętła np. do podkręcania wentylacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli faktycznie szukasz radia bez wypierdu i bajerów  to Blaupunkt będzie ok.  Jest naprawdę niedrogi ma USB, AUX i czytnik kart SD. Mam je w drugim samochodzie i do codziennego użytku spełnia swoje zadanie. Jeśli dobrze pamiętam to w zestawie są dwie wersje kabelków jedna z ISO a druga z  uciętymi przewodami żeby sobie samemu połączenie zrobić.  Dodatkowo szyna montażowa, śrubki i etui na panel. 

 

https://www.euro.com.pl/radioodtwarzacze-samochodowe/blaupunkt-tokyo-110.bhtml 

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...