Jump to content
radix99

Lift Forestera/XV.

Recommended Posts

Szanowna Dyrekcjo. Czy coś drgnęło w temacie homologacji jakiegoś rozwiązania (Spaccer lub cokolwiek innego) dla posiadaczy Foresterów i XV'ów? Bo z tego, co szukałem, to ostatni wpis w tej materii jest z października 2018. 

• Upvote 2

Dzień dobry.

Finalnie "spacery" ( takie, jak zamontowane w naszym Foresterze ) są też dostępne do XV.

Produkowane w Niemczech mają atest TÜV.

Wersji zamontowanej w jednym  z naszych XV dalej nie procedowaliśmy, gdyż "zysk" w porównaniu do cytowanych wyżej spacerów nie  był mierzalny ( natomiast koszt zdecydowanie wyższy + konieczność dokonania homologacji części ).

Pozdrowienia

• Upvote 1

Bardzo dziękuję za odpowiedź. Na pewno nie tylko ja :D W takim razie można śmiało montować. Pozostaje pytanie czy jedynie 15mm (1 spaccer + 1 gumowa przekładka), czy 30mm (x2).

A ja podepnę się z pytaniem, ale w zakresie Outback 2016?.

Wyczytałem na stronach US, że można ,,bezpiecznie" dołożyć same podkładki do 30mm, ale z homologacją to już pewnie nie gra.

Dziękuję

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

Szanowna Dyrekcjo.

Podpinam się pod temat (nie chcę zakładać nowego - jeżeli to konieczne to proszę modów o przeniesienie)

W tym tygodniu byłem przelotem w salonie Subaru w Krakowie, odbierałem Imprezę po naprawie, i chciałem rzucić okiem na nowego XV (II), wsiąść, dotknąć....  i kicha :( Same forki i OB.

Stąd pytanie....gdzie można "przymierzyć się" do nowego XV?

W dniu 13.12.2019 o 14:30, Sen123 napisał:

Stąd pytanie....gdzie można "przymierzyć się" do nowego XV?

Pierwsze demo ( 2.0 e-boxer) powinny się pojawić w dealerstwach na przełomie stycznia i lutego.

W Krakowie można też ( nie zawsze !) "zastać" samochody testowe importera ( nieco inna specyfikacja, ale jeżdżą praktycznie tak samo jak seryjne ).

Pozdrowienia