Skocz do zawartości

Wymiana kół bez czujników ciśnienia w oponach


JacekEsz

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem jakie dokładnie masz auto. W OBK MY 15 była możliwość wyłączenia kontrolki przy pomocy komputera.

 

Jeśli nie będziesz miał czujników, to poza świecącą kontrolką nic więcej się nie wydarzy.

 

Potrafię sobie jednak wyobrazić potencjalne negatywne konsekwencje w przypadku jakiegoś zdarzenia drogowego z udziałem auta, które nie ma czujników. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, spawalniczy napisał:

Potrafię sobie jednak wyobrazić potencjalne negatywne konsekwencje w przypadku jakiegoś zdarzenia drogowego z udziałem auta, które nie ma czujników. 

 

Po drogach jeździ dużo aut bez czujników, także takich, które nigdy czujników nie miały ;)

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Knurek1111 napisał:

Po drogach jeździ dużo aut bez czujników, także takich, które nigdy czujników nie miały ;)

 

Oczywiście. Jeśli jednak dany egzemplarz samochodu miał i był z nimi homologowany, to trochę zmienia sytuację.

To tak jak z innym rozmiarem kół niż dopuszczony przez producenta. Niby można.

Ale jak trafisz na nadgorliwego przedstawiciela zakładu ubezpieczeń, to możesz mieć problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Knurek1111 napisał:

 

Po drogach jeździ dużo aut bez czujników, także takich, które nigdy czujników nie miały ;)

 

Nie mogę pojąć jak mogliśmy się kiedyś obejść bez takich wynalazków i przeżyliśmy cało. Aż strach pomyśleć czego dzisiaj nasze auta nie mają i bez czego nie będziemy mogli żyć w przyszłości :biglol:

  • Lajk 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Blixten napisał:

jak mogliśmy się kiedyś obejść bez takich wynalazków i przeżyliśmy cało

Ja wracam do korzeni i założyłem na zimę opony Nokian WatherProof, wielosezonowe. Może je zdejmę kiedyś a może nie. W niedzielę w SJS oznajmiono nam, że wpaść w poślizg można na każdych oponach i w każdych warunkach pogodowych. I że jest 6 sposobów żeby wpaść w poślizg/ wprowadzić samochód w poślizg :-) .

PS. Za wymianę opon i "obczujnikowanie" zapłaciłem 120 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Blixten napisał:

Nie mogę pojąć jak mogliśmy się kiedyś obejść bez takich wynalazków i przeżyliśmy cało. Aż strach pomyśleć czego dzisiaj nasze auta nie mają i bez czego nie będziemy mogli żyć w przyszłości :biglol:

 

Pasów bezpieczeństwa też kiedyś nie było, nawet w kabrioletach... :P

 

@spawalniczy: Przy okazji sprawdziłem: dopiero samochody homologowane w UE po 1.11.2014 muszą mieć czujniki. Czyli potencjalnie faktycznie jakiś nadgorliwy ubezpieczyciel, w razie szkody i stwierdzenia braku czujników w takim samochodzie może robić problemy (pewnie do wybronienia ale...).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Knurek1111 napisał:

Czyli potencjalnie faktycznie jakiś nadgorliwy ubezpieczyciel, w razie szkody i stwierdzenia braku czujników w takim samochodzie może robić problemy (pewnie do wybronienia ale...).

 

Musiałby jeszcze wykazać, że brak czujników przyczynił się do powstania szkody...

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

A u mnie promocja: W ramach przegladu technicznego wywazenie, przekladka, programowanie czujnikow i przechowywanie kol do nastepnej zmiany - gratis. Do tego kawa i ciasto ;)

 

Normalnie te same czynnosci kosztuja €50 - wywazenie, przekladka, programowanie i przechowywanie. 

 

Przy zakupie opon w ASO z dobrym rabatem - powyzsze czynnosci gratis. 

 

Dla mnie uczciwa oferta. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety mało który sprzedawca ze sklepem stacjonarnym gdzie możesz dotknąć i zobaczyć kupowany towar będzie miał ceny takie jak w necie- tyczy się to wszystkiego. Natomiast ja już tyle razy naciąłem się kupując coś w necie ( przychodziło albo nie takie jak zamówiłem albo o innych parametrach jak data produkcji albo lekko porysowane czy ubrudzone )ze wole zapłacić te parę groszy więcej i kupić u autoryzowanego przedstawiciela ze sklepem stacjonarnym i jak coś będzie nie ok podjadę i oddam bez żadnych wysyłek i marnowania czasu na czekanie albo na nowy towar albo na zwrot $$. Ale każdy robi jak uważaB)

Edytowane przez Karas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, ovi napisał:

 

Jak cena opon w miarę rozsądna w porównaniu do cen na 'wolnym rynku', to ta oferta dla mnie też się wydaje uczciwa.

 

I to mnie wlasnie zaskoczylo, ze ceny opon z przekladka i wywazeniem oraz programowaniem czujnikow jest bardzo konkurencyjna. Naprawde rozwazam zakup kolejnego kompletu opon w moim ASO. Dla mnie bardzo dobra oferta. 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...