Skocz do zawartości

XV II (2018) koła 18"; koło dojazdowe


Rekomendowane odpowiedzi

Mam w swoim XV II z 2018-  felgi: 7Jx18, opony: 225/55 R18, PLD:5x100.

W serwisie Polmotoru w Szczecinie zamówiłem koło dojazdowe i otrzymałem je z oponą 135/80 R17. Mimo zapewnień serwisu, że koło to jest prawidłowe ,mam wątpliwości. Ma ono mniejszą średnicę niż koła oryginalne. Czy rzeczywiście mogę je bezpiecznie  (awaryjnie ) zamontować do samochodu?

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koło dojazdowe (nawet identycznej średnicy) zawsze należy traktować jak dojazdówkę, służąca tylko aby dojechać na krótkim dystansie np. do wulkanizatora.

Nie należy przekraczać 80km/h, a dobrym zwyczajem będzie zamontowanie jej na tylnej osi, gdy przebije nam się przednia opona.      

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, m_dz napisał:

Koło dojazdowe (nawet identycznej średnicy) zawsze należy traktować jak dojazdówkę, służąca tylko aby dojechać na krótkim dystansie np. do wulkanizatora.

Nie należy przekraczać 80km/h, a dobrym zwyczajem będzie zamontowanie jej na tylnej osi, gdy przebije nam się przednia opona.      

Proszę przeczytać pytanie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Zbigniew Krasowski a tak trudno wziąć instrukcje do auta którą dostałeś z samochodem  i sprawdzić jaki jest dedykowany rozmiar koła dojazdowego  do XV? Wszystko o swoim aucie masz w instrukcji. Ja wiem że to gruba księga ale czasami warto do niej zerknąć

Edytowane przez Karas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Zbigniew Krasowski napisał:

w instrukcji mam podane  koło 185/65 R17 (czyli zupełnie inne) i nie wiem czy nie jest ono dedykowane do kół R17. W zależności od wersji były montowane koła  R18 lub R17.

no i takie powinno byc. 

tu masz cały wątek o kole zapasowym do XV 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem z ciekawości, średnica koła 135/80/17 wychodzi 648mm czyli prawie 6 cm mniej niż 225/55/18 (705mm). Duża różnica, bałbym się na tym jechać... 185/65/17 daje 672mm, tylko 3 cm mniej czyli znacznie lepiej. No cóż, latka lecą, a SIP dalej nie jest w stanie zaproponować odpowiedniej dojazdówki, no comments... -_-

 

1 godzinę temu, Zbigniew Krasowski napisał:

W zależności od wersji były montowane koła  R18 lub R17

 

Do felg 17' powinna być opona z profilem 60 więc praktycznie nie ma różnicy do 18' z profilem 55

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Zbigniew Krasowski napisał:

Serdeczne dzięki, za potwierdzenie, że otrzymane w serwisie koło jest właściwe i mogę je bezpiecznie dla mnie oraz napędu samochodu, używać (oczywiście tylko awaryjnie).

imo nie jest właściwe. Właściwe jest 185/65/17 ewentualnie ( według instrukcji aut z rynku USA ) 145/80/17 . Masz cały wątek o kole dojazdowym w XV.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...