Jump to content
Bartek_J

Dziwne dźwięki z zawieszenia

Recommended Posts

Ostatnio przy jeździe po kocich łbach, czy nawet niewielkich nierównościach z przedniego zawieszenia słyszę jakby to określić - pewien chrobot - jakiś rezonans. Byłem w ASO, stwierdzili, że nie wiedzą co to jest i że dopóki się nie zepsuje, to nie będą w stanie stwierdzić. Na stacji diagnostycznej zawieszenie wychodzi dobrze. Nic nie stuka, nic nie puka. Może ktoś z was spotkał się z podobnym objawem? Outback V 2016 rok.

Czy jeżeli bujasz autem na postoju słychać to chrobotanie? W moim miałem przypadek że sprężyny zawieszenia tarły o krawędzie dolnych mocowań, kielichach na kolumnach. Drgania przenosiły się w bardzo nieprzyjemny sposób na całą karoserię. Test wyglądał w taki sposób że ja trzymałem rękę na nakrętce amortyzatora (pod maską) a druga osoba mocno bujała autem.

16 godzin temu, Bartek_J napisał:

...z przedniego zawieszenia słyszę jakby to określić - pewien chrobot - jakiś rezonans.

Nagraj film ,wrzuć na YT ,a później wrzuć link na forum. Będzie wszystkim łatwiej się wczuć w problem. Tych "chrobotów", "pisków" ,"trzasków" to zawsze całe gamy ;) ,a tak to się posłucha z filmu,pogawędzi i coś doradzi.  Ps Może ktoś to miał ( wkurzało go od pół roku), znalazł po tym czasie problem i po 5 sekundach od razu zdiagnozuje,bo tego dźwięku się nasłuchał i już na całe życie ma dość.... ;)