Skocz do zawartości

osłona przegubu


marek790

Rekomendowane odpowiedzi

Jak znam życie to kupuje zamienniki JC czyt. starszna faja

:cry:

dobre osłony produkuje firma SPIDAN po ok 35 zl za caly komplet z opaskami i smarem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mark L.A.ale w półośce są miejsca gdzie osadziś osłonę. co z nimi? nie patrzec na to tylko wysunąć o te 5mm?

 

osłona ma być w tym miejscu, kup dobre osłony i bedziesz miał spokój.

Zapytaj w zaprzyjaźnionym jakims warsztacie czy maja przyrząd do osłon z FORCHA, a jak maja , to napewno maja osłony tejże firmy, nie ma nic na rynku lepszego, jak te osłony, wytrzymuja dwa razy tyle co oryginały, ale musi byc specjalny przyrząd do ich zakładania, dlatego tak napisałem. A najlepiej zadzwoń do przedstawiciela FORCHA, na Twoim rynku i zapytaj go wprost, który warsztat ma zestaw do montazu osłon, pewno bedzie wiedział, przeważnie maja serwisy co robia duzo Renault, bo tam to sie najszybciej zwraca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 8 gumek?

 

Nie no bez jaj :mrgreen: zestaw zawiera, 30 osłon, specjalny przyrząd do zakładania osłon bez ściagania przegubu z półosi, specjalne klucz do naciagania i zaciskania metalowych opasek, smary do przegubów, opaski stalowe, i inne pierdoły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

witam

moja oslona przedniego zewnetrzego przegubu podziekowala mi i rozdwoiła sie:((

wiec mam szybkie pytanie jaka jest najlepsza metoda zmiany osłony??

przegub jest rozbieralny czy trzeba przewlekać jakos??

Jak najszybciej mozna to zrobic i czy trzeba cała półoś wykrecac??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mark L.A.ale w półośce są miejsca gdzie osadziś osłonę. co z nimi? nie patrzec na to tylko wysunąć o te 5mm?

 

Wygląda to tak,że na półosi jest zagłębienie z wyżłobionym rowkiem a na osłonie przegubu jest taka wypustka która pasuje do tego rowka,jak założysz obejmę to ona dociska tą wypustkę do rowka i nie ma prawa się nic przesuwać - czasami w serwisach i różnych takich mechanik robi na szybko i nie dopasuje dokładnie tej wypustki do rowka i wtedy dostaje się pod obejmę trochę smaru i wszystko lata po bokach.Sprawa jest prosta tylko trzeba się przyłożyć (dziś robiłem to samemu - naprawdę 30min. pracy i po sprawie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...