Skocz do zawartości

włącznik świateł LED na bagażniku dachowym


nohol

Rekomendowane odpowiedzi

Stanąłem przed problemem zamontowania dodatkowego włącznika świateł LED (listwy) do mojego XV II przy bagażniku wyprawowym.

Jest miejsce po lewej stronie (zaślepione) - tam, gdzie są włączniki/wyłączniki różnych systemów w samochodzie - zdjęcie. 

 

Moje pytania są następujące:

1. gdzie kupić pasujący do gniazda włącznik ON/OFF?

2. czy wiecie może, czy są w samochodzie w wiązkach wolne kabelki, w które w prosty sposób można wpiąć we włącznik - oczywiście te od strony zasilania lub skrzynki bezpiecznikowej?

 

Z góry dzięki za pomoc informacyjną :)

 

 

włącznik świateł_małe.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.11.2019 o 15:12, nohol napisał:

1. gdzie kupić pasujący do gniazda włącznik ON/OFF?

W ASO, ale będzie monostabilny bo innych w XV nie widziałem w takim rozmiarze. Na dodatek nie wiem czy są jakieś bez grafiki - możesz ewentualnie od środka zamalować. Do kompletu musisz się zaopatrzyć w przekaźnik bistabilny 12V by takim monostabilnym przełącznikiem skutecznie włączyć światło. 

Alternatywnie można spróbować schować za zaślepką albo np. za maskownicą słupka A włącznik dotykowy dla lamp LED (taki działający przez blat). Wtedy dotykasz słupka i lampy się zapalają, dotykasz drugi raz i gasną. Oczywiście można też za tą zaślepką spróbować jak uda się w miarę mały czujnik znaleźć. 

 

W dniu 18.11.2019 o 15:12, nohol napisał:

2. czy wiecie może, czy są w samochodzie w wiązkach wolne kabelki, w które w prosty sposób można wpiąć we włącznik - oczywiście te od strony zasilania lub skrzynki bezpiecznikowej?

 Załóż, że nie ma. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.11.2019 o 15:12, nohol napisał:

Stanąłem przed problemem zamontowania dodatkowego włącznika świateł LED (listwy) do mojego XV II przy bagażniku wyprawowym.

Jest miejsce po lewej stronie (zaślepione) - tam, gdzie są włączniki/wyłączniki różnych systemów w samochodzie - zdjęcie. 

 

Moje pytania są następujące:

1. gdzie kupić pasujący do gniazda włącznik ON/OFF?

2. czy wiecie może, czy są w samochodzie w wiązkach wolne kabelki, w które w prosty sposób można wpiąć we włącznik - oczywiście te od strony zasilania lub skrzynki bezpiecznikowej?

 

Z góry dzięki za pomoc informacyjną :)

 

 

włącznik świateł_małe.png

Może taki?

https://www.etsy.com/listing/655803627/subaru-dash-switch-type-iv-3d-printed?ref=shop_home_active_2&crt=1

 

 

Edytowane przez radix99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, nohol napisał:

Dzięki Wam bardzo.

Zmierza ku temu, że światełka na koszu dachowym się rozświecą :)

Muszę jeszcze wymyśleć przejście zasilania na dach, ale to chyba zwyczajnie, jak antena CB.

 

tu masz montaż przez szybę przód, klapę tył:

https://www.subaruxvforum.com/threads/42-roof-mount-led-bar-installed-easy-pics.123041/#post-1527777

https://www.subaruxvforum.com/threads/bought-a-new-small-imploded-sun-toy.66058/#/forumsite/21188/topics/66058?page=1

 

generalnie na www.subaruxvforum.com znajdziesz dużo informacji na temat dodatkowych lamp montowanych na dachu VX czy pod grillem. W USA to chyba sport narodowy :biglol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...