Skocz do zawartości

Żarówki h7 osram blue vision


Kuba_Don

Rekomendowane odpowiedzi

No ale wpływa to negatywnie na żarnik. W zasadzie puki nie znajdzie się wiarygodnego źródła nie ma co pisać więcej. Szukałem ostatnio i nie mogłem tego artykułu znaleźć.
Kiedyś były takie kity AVT właśnie soft start żarówek. Chciałem sobie założyć, ale z braku czasu leżą i kurza się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam, co prawda w Wiki.
https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Lampa_halogenowa
.
Ale chodzi o to że jeśli żarnik nie ma odpowiedniej temperatury to powoduje wypalanie, a bardziej czernienie bańki żarówki. A trafiłem na to kiedyś na elektrodzie, jeden z ich teoretyków tak się wypowiadał o tym. O dziwo dość sensownie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.12.2019 o 20:20, ewemarkam napisał:
W dniu 1.12.2019 o 15:48, Kuba_Don napisał:
Temat zamknięty:) Wymieniłem żarówki na dedykowane 55 W. Zleciłem wymianę gniazd h7 na porcelanowe. Dodatkowo zamontowałem moduł redukujący moc świateł do 30%. Dzięki temu mam światła do jazdy dziennej:) Wszystko działa pozdroemoji3.pngemoji4.png

Z tym redukowaniem się bym nie cieszył. Ponoć nie jest to dobre dla żarówek halogenowych. Nie zachodzi tam jakieś zjawisko. Kiedyś trafiłem na wyjaśnienie w sieci. Ale lepszym rozwiązaniem jest sody start żarówek.

Ja czytałem, że reduktor wydłuża żywotność żarówek kiedy są włączone jako światła dzienne. Cały czas mówię o h7. Wszędzie piszą i wydłużonej żywotności :) No chyba, że wszędzie kłamią:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem na ile wierzyć wikipedii. Ale jak już to założyłbym soft start żarówki. Czyli po włączeniu przez parę sekund leci na nią niższe napięcie a później już pełne. Nie będę wymyślać, ale skąś w żarówkach czernieją bańki. Na allegro sprzedawcy napiszą wszystko żeby sprzedać. Tak samo jak moduł dziennych który montuje się na światła długie. Ni jak to nie ma homologacji.

Mam zrobiony taki soft start tylko nie mam czasu żeby założyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...