Jump to content
Sign in to follow this  
Andnal

Akumulator do XV

Recommended Posts

Chciałbym abyśmy w jednym miejscu podzielili się opiniami na temat akumulatorów. Jak wiemy wymiana czeka chyba każdego. Jakie macie obecne doświadczenia z firmami produkującymi akumulatory? Co byście polecili? Czy jest sens kupować z większą mocą rozruchową? I jeszcze jedno nasze aku. są EFB CZY AGM?

Edited by Andnal

jak masz start stop to musisz EFB/AGM.

Jeśli nie to kupujesz zwykły. 

Nie polecam BOSCHa i innych wynalazków bo szkoda na to kasy. Panasonic stosowany w Subaru to też syf;))

Polecam YUASA -moim zdaniem jedne z lepszych obecnie na rynku (mam nadzieje, że jeszcze się nie popsuły)

Co do mocy rozruchowej to ja bym szedł w podobną (nie mniejszą) która była w fabrycznym.

Pojemność podobnie ale niedużo większą. 

• Upvote 1

13 godzin temu, bombelllooo napisał:

Polecam YUASA -moim zdaniem jedne z lepszych obecnie na rynku

Też o tym myślałem...Tylko właściwie jeden model podchodzi YBX7100 65AH 650A(EFB)  (obecny, oryginalny ma 62AH 620A)i teraz się zastanawiam czy te parametry nie są zbyt za wysokie? No i ta długość aku. aż 278 czy wejdzie do "dziury"?

Parametry czyli prąd rozruchowy i pojemność nie muszą być idealnie takie same kilka amperogodzin na plus czy minus nie ma aż tak dużego znaczenia dla żywotności akumulatora ( oczywiście w granicach rozsądku ). Prąd rozruchowy też może być większy nic się nie zepsuje, jeżeli tylko się zmieści to brać Yuase

2 godziny temu, wojtek1 napisał:

jeżeli tylko się zmieści to brać Yuase

Właśnie muszę wyciągnąć stary i wszystko dokładnie wymierzyć. Chociaż za bardzo nie chciałbym rozłączać aku tylko po to aby wymierzyć, ale chyba nie mam wyjścia.

W dniu 16.11.2019 o 22:52, Andnal napisał:

Właśnie muszę wyciągnąć stary i wszystko dokładnie wymierzyć. Chociaż za bardzo nie chciałbym rozłączać aku tylko po to aby wymierzyć, ale chyba nie mam wyjścia.

Ten co zaznaczyłeś na pewno się nie zmieści a nawet jak go tam wciśniesz to ma inne mocowania klem. Musisz mieć wystające. wiadomo ze takie też się podłączy ale po co kombinować.

Ja taki kupowałem ale do benzynki:

YUASA YBX3005

60 Ah 450 A 12V P+

Wymiary:

• długość 232 mm
  • szerokość 175 mm
  • wysokość 225 mm

wymiary te same co fabryczny panasonic.

Edited by bombelllooo

Mam już drugiego Yuasa (w drugim autku) i jak dotąd zero problemów. Muszę przyznać, że orginalny Panasonic w FXT wytrwał 10 lat. Podejrzewam, że te montowane na pierwszy montaż są lepsiejsze a może był "made in Japan" ?

6 godzin temu, bombelllooo napisał:

YUASA YBX3005

60 Ah 450 A 12V P+

Trochę niskie te parametry, a tym bardziej nie ma info, że są one pod system Start-Stop

Edited by Andnal

5 godzin temu, Andnal napisał:

Trochę niskie te parametry, a tym bardziej nie ma info, że są one pod system Start-Stop

Mój fabryczny miał 48Ah 390A rozruchu. W moim samochodzie to był normalny Aku. Do systemu start stop jest osobny aku AGM. a trzeci w bagażniku. Mam Hybryde. 

Ten by wszedł YUASA YBX7005 tylko cena troszkę już powala. Nie wiedziałem, żeby dobrać jakiś aku są takie problemy:th_dash:

Używam od roku Yuasa 60ah 560A efb na allegro 360zł.Wymiary pasują działa bezproblemowo.

19 godzin temu, janusz2005 napisał:

Używam od roku Yuasa 60ah 560A efb

Dziękuję Ci bardzo. Dobra podpowiedź, też na niego się skuszę;)

Ja kupiłem VARTA Blue Dynamic EFB JIS 565 501 065 (N65), ale chodzi dopiero 2 miesiące. Kosztował 470 PLN.
Też chciałem Yuasa, ale trzeba było czekać, poza tym znalazłem wyłącznie ten droższy YBX7005. Co do Panasonica, to zastanawiałem się, czy nie jest to brandowany Yuasa.

Edited by krakbar
Wkleił mi się zły nr modelu akumulatora.