Jump to content

Legacy IV MY06 CHECK i CRUISE


-=nikon=-
 Share

Recommended Posts

Dziwna sytuacja, samochód po nocy wsiadam odpalam i po chwili pakiet CHECK  i CRUISE. Samochód jedzie normalnie wiec 3 dni jeździłem. Dziś miałem chwilę i podjechałem do znajomego i szok 74 błędy.  Może ktoś ma jakiś pomysł. 

Link to comment
Share on other sites

Ale po co pomysły i domysły? Trzeba było odczytać te błędy i sprawa jasna :D
Jak czytam Twój opis to przychodzi mi na myśl np. sonda lambda. W moim Forku też zapalał się check w chłodne dni na początku i za raz po odpaleniu kiedy samochód chwilę stał. Sonda wymieniona (tylko Denso) i problem z głowy. Ale to jedna z wielu możliwych przyczyn. Błędy się odczytuje a nie liczy :P
P.S. Cruise miga przy zapalonym Checku. To normalne.

Edited by Daniel2.0
Link to comment
Share on other sites

Witam

Miałem podobny problem z silnikiem benzyna 2.0 (to chyba EJ204) a po podłączeniu testera - problem z sondą lambda (drugą), której nawiasem mówiąc nie można było przetestować - tylko błąd i koniec. Kupiłem używkę i po kłopocie, nawet tempomat zaczął działać. Wcześniej jeździłem dieslem 2.0 (EE20 z 2008r.) z którym nie było żadnych problemów tylko ...padł...!!! po 275kkm - patrząc na forum to podobno jeden z dłuższych osiągów (przebiegów) tych silników.

Z własnego doświadczenia wiem (z innych aut) jeżeli Twoje auto to nie złom (przecież go nie widziałem) to tak duża liczba błędów często wynika z zakłóceń zasilania - problem z alternatorem, a dokładniej regulatorem napięcia lub szczotkami. Ecu zamiast 14V dostaje 12V z akumulatora a zaraz 14V z alternatora i tak w koło -  i nie potrafi poprawnie odczytać czujników...więc wali CHECKa z bagażem pseudo błędów. Sprawdź testerem na wskazanie napięcia na EKU - czy nie ma wahań, czy inne czujniki nie wariują, bo tyle błędów Ci się "nakociło" - aż dziwne (zakładam że instalacja nie była zalana, lub nie miała gości - np.zębów kuny, czy innego gryzonia!

Pozdrawiam

Edited by Mirek 67
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Mam podobny problem. CHECK  i CRUISE sie zapala i po dobie lub kilku odpaleniach auta znika na tygodnie. Sonda działa jak trzeba,z tego co sie dowiedziałem to w zagazownych autach dość częsty problem a problemem moze być mapa gazu ale jeszcze nie miałem czasu tego sprawdzić

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...