Skocz do zawartości

Legacy IV MY06 CHECK i CRUISE


-=nikon=-

Rekomendowane odpowiedzi

Dziwna sytuacja, samochód po nocy wsiadam odpalam i po chwili pakiet CHECK  i CRUISE. Samochód jedzie normalnie wiec 3 dni jeździłem. Dziś miałem chwilę i podjechałem do znajomego i szok 74 błędy.  Może ktoś ma jakiś pomysł. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale po co pomysły i domysły? Trzeba było odczytać te błędy i sprawa jasna :D
Jak czytam Twój opis to przychodzi mi na myśl np. sonda lambda. W moim Forku też zapalał się check w chłodne dni na początku i za raz po odpaleniu kiedy samochód chwilę stał. Sonda wymieniona (tylko Denso) i problem z głowy. Ale to jedna z wielu możliwych przyczyn. Błędy się odczytuje a nie liczy :P
P.S. Cruise miga przy zapalonym Checku. To normalne.

Edytowane przez Daniel2.0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Miałem podobny problem z silnikiem benzyna 2.0 (to chyba EJ204) a po podłączeniu testera - problem z sondą lambda (drugą), której nawiasem mówiąc nie można było przetestować - tylko błąd i koniec. Kupiłem używkę i po kłopocie, nawet tempomat zaczął działać. Wcześniej jeździłem dieslem 2.0 (EE20 z 2008r.) z którym nie było żadnych problemów tylko ...padł...!!! po 275kkm - patrząc na forum to podobno jeden z dłuższych osiągów (przebiegów) tych silników.

Z własnego doświadczenia wiem (z innych aut) jeżeli Twoje auto to nie złom (przecież go nie widziałem) to tak duża liczba błędów często wynika z zakłóceń zasilania - problem z alternatorem, a dokładniej regulatorem napięcia lub szczotkami. Ecu zamiast 14V dostaje 12V z akumulatora a zaraz 14V z alternatora i tak w koło -  i nie potrafi poprawnie odczytać czujników...więc wali CHECKa z bagażem pseudo błędów. Sprawdź testerem na wskazanie napięcia na EKU - czy nie ma wahań, czy inne czujniki nie wariują, bo tyle błędów Ci się "nakociło" - aż dziwne (zakładam że instalacja nie była zalana, lub nie miała gości - np.zębów kuny, czy innego gryzonia!

Pozdrawiam

Edytowane przez Mirek 67
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Mam podobny problem. CHECK  i CRUISE sie zapala i po dobie lub kilku odpaleniach auta znika na tygodnie. Sonda działa jak trzeba,z tego co sie dowiedziałem to w zagazownych autach dość częsty problem a problemem moze być mapa gazu ale jeszcze nie miałem czasu tego sprawdzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...