Skocz do zawartości

2019 Hot Wheels Impreza 22b: tatusiowie zacznijcie łowy! A moze brelok do kluczy?


Matiz

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

znajomy który zbiera troche bardziej niż ja (tzn kupuje te same auta w róznych malowaniach, często brzydkich)

Dał mi cynk o nowym modelu na 2019

Impreza 22b!

 

sE2NzcY.jpg

Od razu pomyślałem o breloczku do kluczyków z auta. tak wiem że cięzkie i niszczy stacyjkę ;) w necie znajdziecie jak to wykonać w 2 sekundy ,ale postaram sie zamieścić tutorial gdy sie za to zabiorę.

sam model jest wykonany poprawnie- przód jest kosa, Ale z tyłu zawodzi celność maszyny drukującej lampy. miałem 4szt do wyboru i wszystkie miały spartolone lampy...

Ale poprawie to sobie samemu, bo i tak chce mieć lampy jdmowe. Aha no i kolor to nie jest 74F,ale nie czepiajmy sie...

Aha ważne- Hot wheels ma taką "tradycję" że tylko pierwsza seria premierowa ma malowanie jak seryjne auto. Potem na nastepne lata auta mają fikcyjne malowania rajdowe, albo o zgrozo- kolorowe koła i szyby.:krecka_dostal:Także polecam wam poszukać aut w tym roku, bo nie wiadomo za ile lat Mattel znowu zdecyduje sie "zatoczyć koło"

Powodzenia!

 

https://hotwheels.fandom.com/wiki/'98_Subaru_Impreza_22B_STI-Version

DSC07329.JPG

  • Super! 1
  • Dzięki! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Pan Dziedzic napisał:

Ej, gdzie to sie kupuje ? 

 

Niedługo będzie we wszystkich sklepach z zabawkami dla dzieci i dorosłych ;) 

 

Ja swoje dorwałem w Smyku w SSC, siostrze kazałem przeszukać cały sklep łącznie z magazynkiem (pracuje tam) i znalazła w świeżej dostawie jeszcze w pudłach, były tylko dwa w partii na cały sklep :D

  • Dzięki! 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

apropo, Kris masz może skitrany na zapas kit Hasegavy CD15 Impreza WRX Wagon?

 

176_rd.jpg

Napisałem to kiedyś Adze na kartce "co kupić matizowi jak nie będziesz wiedzieć co" i ona to tak skutecznie ignorowała, że dziś tego nigdzie nie dostane :mellow:

A mam dokupioną od Vwirka (czy Vwirusa?) samą bude poliftową Fujimi, żeby zrobić replike mojego kombika...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.11.2019 o 18:08, BelegUS napisał:

Na Allegro już jest ich trochę. Ja dzisiaj jadę polować.

 

Dobry rok dla Subaru w tej skali. Hot Wheels wypuścił Świętego Gralla, a Matchbox... SVX'a <3

 

70643395_445925212594077_635967565193499

Dobrze że mi przypomniałeś, że jeszcze jest SVX do ustrzelenia. ;)

W dniu 15.11.2019 o 13:32, szubaru napisał:

22B nie znalazłem ale za to takie modele kupiłem :) :

75302858_2431409793768903_8945163086419984384_n.jpg75492502_412689752993811_835054050226470912_n.jpg

 

Taką Imprezę to gdzieś widziałem, ale na litość Boga - skąd masz tego Sambara?!

W Smykach razcej Matchboxów nie ma, tylko HotWheels'y i czasem Majorette. :wacko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej pany

a więc tak

Breloczek Hot Wheels


eXLhZHa.jpg

1. rozwiercamy nity, pamiętamy żeby robić to po kolei od najmniejszego wiertła (ostre 1.5) bo duże zawsze zjedzie i pokaleczymy plastik dookoła
2. wytwarzamy z czegoś uchwyt na kółko do kluczy. Ja mam w robocie kawałek nierdzewki, jest fajna sztywna i nie trzeba potem z tym nic robić.
3. Wiercimy dwa otwory: jeden na kółko od kluczy, drugi na wieżyczke nita. Doginamy wg potrzeb. Następnie robimy dziure w podwoziu howheelsa, akurat w przypadku imprezy to prościzna bo jest ogromna kratka w zderzaku. Wytapiamy śrubokretem, lutownicą, wycinamy dremlem, lub nawet nożem, obojetnie, co tam macie pod ręką.
4. Składamy do kupy. Są różne szkoły, można skleić na poxipol ,ale jak wam kluczyk spadnie to HW sie moze rozlecieć. Najbardziej profi jest nawiertanie małym wiertłem i wkręcenie malutkiego wkręcika "zegarmistrzowskiego", można takie pozyskać np. z popsutych zabawek lub elektroniki (płytki sa takimi przykrecane)

gotowe! Ja moje robiłem na szybko w robocie, uchwyt jest brzydki jak noc ,ale mam za dużo na głowie zeby sie przejmować :P

 

przy okazji "napuściłem" linie podziału w kluczyku (heh Kris zdradzimy im pare technik co? ;) )

 

wHgFaLQ.jpg

Aha, przy całej operacji otwierania hotwheelsa warto od razu zainteresować sie podmianką kółeczek. Impreza ma plastikowe podwozie więc nie będzie z tym problemu. Polecam kółka LW, wzór "mesh" wygląda jak seryjne koła 22B tylko troche większe (nawet lepiej ;) )

 

100?cb=20081105030818
https://hotwheels.fandom.com/wiki/LW
Bardzo często mają je auta Porsche (w szczególnosci (934.5) a na 2019 ma je np. RX7 SA22

 

Tutaj wspomniane lampy. Nienawidze "amberów", oczywistością była konwersja na "JDMowe"

fxlQfQI.jpg


tutaj macie jeszcze kolejny patent modelarski- "pogłebianie wydechu". Mozecie to nawet zrobic ostrym nożem. Dla lepszego efektu mozecie napuścić czarną farbką.

vuDzoIK.jpg


Być może temat przyczyni sie do spróbowania sił w modelarstwie. Choć skala w jakiej są HW jest bardzo wymagająca. Ja gorąco polecam i kibicuje. Strasznie żałuję że nie mam więcej czasu żeby coś postrugać. Wszystko zostało przesunięte na słynne "zrobie na starość" :D

Bonus: skala 1/24

3sBsmsa.jpg?1

 

gXonWlE.jpg

 

pozdrawiam
Matiz

Edytowane przez Matiz
uzupełnienie
  • Super! 4
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...