Skocz do zawartości

Ej201 czujnik temperatury płynu chłodniczego


Szymon Koronkiewicz

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, Szymon Koronkiewicz napisał:

widziałem na zdjęciach innych bokserów wpięty w komorę z filtrem powietrza

W Legacy IV (EJ202), a nie III...

5 minut temu, Szymon Koronkiewicz napisał:

Czy wskaźnik temperatury silnika widoczny obok obrotomierza sterowany jest tym samym czujnikiem temperatury co silniczek krokowy?

Ten wskaźnik sterowany jest właśnie czujnikiem temperatury płynu chłodzącego z poprzedniej części wątku...

 

7 minut temu, Szymon Koronkiewicz napisał:

Czy czujnik temepratury powietrza może się "zasyfić"? Trzeba go czasem czyścić? A jeśli tak to czy jego wykręcenie jest bezpieczne (w przypadku czujnika położenia przepustnicy trzeba go kalibrować stąd moje pytanie czy tu jak z silniczkiem krokowym po prostu mogę wykręcić i wkręcić).

Powinno się go dać ponownie wkręcić bez kalibracji. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, wykręciłem. Tam jest taki plastikowy "dzyndzol" 

HTB18GWiTjDpK1RjSZFrq6y78VXaQ.jpg

Cały ten wystający element pokryty był taką oleistą błoną i był dość brudny. Wyczyściłem (tym samym czym czyści się przepustnice), odstawiłem do wyschnięcia i za jakieś 15-20 min go zamontuję (NIE ZALEWAŁEM środka do środka tylko pryskałem na papier toaletowy żeby przetrzeć tyle ile się dało. Jak pomoże stawiam piwo :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak :) na biegu jałowym jeszcze nie pracuje idealnie, ale to prawdopodobnie wynik tego, że wyczyściłem przepustnicę bez czyszczenia kanału prowadzącego do silniczka krokowego. Dzisiaj będę wykręcał całą przepustnicę, bo dotarła do mnie uszczelka. Dam znać jak to wygląda ;)

Ale odpalił za pierwszym razem :) Prawdopodobnie jego praca poprawi się jeszcze po regulacji zaworów, bo lekko klekoczą i to też będą robił jakoś w weekend. Jeśli się nie mylę, po tej operacji autko będzie jak nowe :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...