Skocz do zawartości

Łańcuchy śniegowe Subaru XV MY19


ovi

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

chciałbym się dowiedzieć jaki jest minimalny prześwit pomiędzy wewnętrzną stroną opony, a elementami zawieszenia tak by dobrać odpowiednie łańcuchy śniegowe.

2019-11-11_171404.jpg.d8825ff49c95854b9231efdf78ce7444.jpg

 

Obrazek poglądowy.
Moje auto to: Subaru XV MY19, rozmiar kół: 225/60R17.

 

Z góry dziękuję za szybką odpowiedź.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, m_dz napisał:

Raczej producent nie podaje takich wartości. 

A wydaje się, że powinien.
Korespondowałem z kilkoma producentami łańcuchów, i tak: RUD mówi, że nie da się tam zainstalować żadnych standardowych łańcuchów z powodu niewystarczającej ilości miejsca. Konig mówi, że wejdą łańcuchy 9mm, z kolei Pewag proponuje mi łańcuchy 11,5mm.
Jak widać rozrzut jest dość dłuży. 

Dlatego chciałbym uzyskać konkretną odpowiedź. Ile jest tam miejsca.
Nie stać mnie na ja jeżdżenie po sklepach i przymierzanie (poza tym nie sądzę, by sklepy chętnie pozwalały na przymierzenie łańcuchów przed zakupem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok rozumiem, to może podjedź do warsztatu aby zmierzyli ile tam miejsca się znajduje. Oczywiście podziel się z nami tą wartością.

Wówczas będziesz wiedział, który łańcuch kupić. 

 

Tak na marginesie (pomijam przepisy prawa), jeśli w subaru trzeba zakładać już łańcuchy śniegowe to warunki na drodze muszą być offroad-owe ;)   

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, m_dz napisał:

Ok rozumiem, to może podjedź do warsztatu aby zmierzyli ile tam miejsca się znajduje. Oczywiście podziel się z nami tą wartością.

Wówczas będziesz wiedział, który łańcuch kupić. 

 

Tak na marginesie (pomijam przepisy prawa), jeśli w subaru trzeba zakładać już łańcuchy śniegowe to warunki na drodze muszą być offroad-owe ;)   

dokladnie.
Gdzie śmigasz że planujesz łancuchy?
Na żadnej publicznej drodze w Subaru nie widziałem większej potrzeby ich montażu ;) Może dobry Nokian da radę po prostu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, ovi napisał:

Jestem uzbrojony w Nokiany.

Co do podróży, to planuję góry Słowackie, Dolomity/Alpy - Ale nie tereny narciarskie ;)

Świetna podróż się szykuje ;)
Forek 6 lat temu dał radę bez łańcuchów, ale fakt, warto mieć poczucie bezpieczeństwa choćby w bagażniku.

Miłej wyprawy!
 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mmarcinek napisał:

Świetna podróż się szykuje ;)

...

Miłej wyprawy!
 

 

Dzięki!
Po tegorocznej majówce w Dolomitach, niestety z jednej wyprawy musiałem się wycofać, właśnie z powodu braku łańcuchów (kto w maju zabiera łańcuchy w góry?).

Teraz chcę być przygotowany, a idzie zima....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 30.11.2019 o 11:26, ovi napisał:

Trochę czasu już minęło, więc pozwolę sobie podbić pytanie do @DZIAŁ TECHNICZNY.

 

 

Dzień dobry Panu,

 

Poniżej podajemy link do wyszukiwarki łańcuchów pod konkretny model samochodu, rocznik modelowy i rozmiar opon.

Wszystkie modele łańcuchów są szczegółowo opisane pod kontem funkcjonalności i warunków, w jakich należy je użytkować.

Łańcuchy do modelu XV 19MY są dostępne.

https://www.pewag.pl/footer/serwis/wyszukiwarka-model-pojazdu/

Po dobraniu odpowiednich łańcuchów, można je zakupić pod poniższym linkiem:

www.sniegowe.pl

 

Nie testowaliśmy przedmiotowych produktów, dlatego też nie możemy zagwarantować, jako Dział Techniczny, że łańcuchy pasują.

 

Pozdrawiamy,

Dział Techniczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

dziękuję za odpowiedź. Ale potrzebuję znać konkretną wartość luzu jaka jest od strony koła do elementów zawieszenia. W warunkach domowych nie mam jak tego sprawdzić więc wydaje mi się, że Państwo jesteście najlepszą osobą/osobami która może podać ten wymiar.

Tak jak pisałem już wcześniej:

 

W dniu 12.11.2019 o 11:10, ovi napisał:

Korespondowałem z kilkoma producentami łańcuchów, i tak: RUD mówi, że nie da się tam zainstalować żadnych standardowych łańcuchów z powodu niewystarczającej ilości miejsca. Konig mówi, że wejdą łańcuchy 9mm, z kolei Pewag proponuje mi łańcuchy 11,5mm.

 

Zarówno Konig jak i Pewag dodali do swoich konfiguratorów (po mojej korespondencji z nimi) rozmiar opon 225/60 R17 dla XV (bo kiedy szukałem to ten rozmiar opon był niedostępny).

 

3 godziny temu, DZIAŁ TECHNICZNY napisał:

Nie testowaliśmy przedmiotowych produktów, dlatego też nie możemy zagwarantować, jako Dział Techniczny, że łańcuchy pasują.

 

Z tym się akurat liczyłem i nie oczekiwałem iż któreś łańcuchy były wcześniej sprawdzane pod kątem dopasowania.

 

Jeżeli podadzą mi Państwo ten prześwit wtedy na pewno coś dobiorę. Nawet jak to będzie 0mm, to będzie to znacząca wiadomość, bo wybór będzie tylko jeden: Konig K-summit. Ale to co Pewag mi zaproponował czyli 11,5mm to wątpię by podeszło.

 

Pozdrawiam, Marek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...