Jump to content
leto

Jeszcze raz ten nieszczęsny 2.0D

Recommended Posts

Mam legacy IV z dieslem po resecie..(2009, nowy short block w 2014r) wiec silnik jeszcze trochę powinien pochodzić, nie wdawajmy się tutaj w dyskusję.. Jednak martwi mnie wygląd mojej fury, niestety w paru miejscach auto dostało w kość, pojawiła się rdza, wgniecenia, obtarcia może nic dramatycznego, ale naprawa została wyceniona na minimum 6k pln. A mnie już sportowa jazda przestała bawić..
Obecne auto już ma 180k przejechane,  parę rzeczy zrobiłem, więcej rzeczy będzie do robienia..
Wpadłem na pomysł żeby wstawić ten silnik do "nowego" pacjenta,  który już jest po zawale. Legacy w kombi nie chce, a w sedanie praktycznie nie ma.. Znalazłem jednak imprezę gh 2.0D, rocznik 2009, w której "silnik ciężko kręci" jak to powiedział sprzedawca. Samochód jest w cenie która mnie zadowala, wygląda na naprawdę dobry stan, niski przebieg.
No i pytanie, czy taki przeszczep silnika się uda? bez komplikacji?
Jedyne co jest inne, to u mnie skrzynia 5 biegów, tam 6. Na zdjęciach które znalazłem, na pierwszy rzut oka flansze skrzyni wyglądają tak samo. Czy pomysł jest rozsądny możemy przemilczeć.
Dziękuję, pozdrawiam,
Fan subaru.

z mojego małego śledztwa wynika że nie powinno być kłopotu, ale może jeszcze ktoś doradzi.
Na zdjęciach, skrzynia 5 biegowa i 6, z legacy i imprezy.

Screen Shot 11-11-19 at 06.20 PM.JPG

Screen Shot 11-11-19 at 05.54 PM.JPG

Edited by leto