Skocz do zawartości

VDC i check engine, utrata mocy


majke63

Rekomendowane odpowiedzi

Szukałem rozwiązania problemu na forum, znalazłem o podobnym problemie, ale nie tym samym, stąd nowy temat. Outback 2.0 BOXER 2009 rok, 100k bez kręcenia, zatankowałem na średniej klasy stacji, podjeżdżałem pod górę na parking naziemny i zaświeciły się po raz pierwszy VDC i check engine, nie migało tylko na stałe. Po jakimś czasie utrata mocy tzn. jakby turbina nie działała, ale działała, muł straszny, żeby dojść do 100km/h chyba z minutę. Czasem potrafią zniknąć po ponownym odpaleniu, no i zawsze po ponownym odpaleniu przez kilka minut jazdy silnik pracuje dynamicznie jak powinien przy czym diody z komunikatami o błędzie świecą, czasem nie widząc jakiegoś schematu w tym zgasną, no i wtedy jest ok. Zatankowałem po korek tego dziadostwa, stacja przymarketowa przy Auchan, może to to, ale nie mam pojęcia co teraz zrobić. Wyjeździłem jakieś 30% zbiornika do tej pory. Mieliście taki problem? 

75196395_820636201705769_4889110944057131008_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak miałem klekota w Corolli, też kiedyś zatankowałem na stacji tego pokroju. Silnik się dusił sporadycznie. Wtryski zaczęły klepać przy obciążeniu. Mechanik mi poradził żeby wyjeździć do połowy co najmniej i zalać paliwa premium. Problem się skończył. Pamiętam że dolałem jeszcze na cały bak 200 ml oleju do dwusuwów. Tylko że nie miałem tam DPF.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, majke63 napisał:

stacja przymarketowa przy Auchan

Akurat takie stacje mają kontrole bardzo często i paliwa dobrej jakości.

Najlepiej zatankuj do pełna jakiegoś power diesel i dodatek do paliwa.

Trzeba odczytać kody błędów, obstawiam że jest zasyfiona turbina, jak to w dieslu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...