Skocz do zawartości

Szarpanie przy ruszaniu


piotruch13

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, pojawił się u mnie taki problem. Po przejechaniu kilkudziesięciu kilometrów przy ruszaniu czuć szarpanie w tylnej osi, dzieje się to tylko na pierwszym biegu i po przejechaniu kilkudziesięciu kilometrów np. rano przy zimnym silniku wszystko jest ok. Ktoś miał taki przypadek? Gdzie szukać przyczyny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na bazie własnych doświadczeń powiem, że przyczyn może być wiele i niekoniecznie musi być jedna.

Zacząłbym od sprawdzenia świec, kabli i cewki - one odpowiadają za to by mieszanka była zapalana w cylindrach. Po drodze wydałbym 20 zł na uszczelkę do przepustnicy i wyczyścił przepustnicę wraz z silniczkiem krokowym, bo ona niesamowicie często jest powodem podawania za małej dawki powietrza lub za dużej dawki powietrza do komory spalania przez co silnik się dławi.

Jeśli masz w miarę młody samochód najrozsądniej jest pojechać do mechanika, który posiada możliwość wykonania kompletnej diagnostyki komputerowej. Zamiast wymieniać na ślepo, wskaże Ci konkretny problem. Bo jeśli to nie jedna z powyższych kwestii kolejnych jest całe mrowie. Od walnietego wtrysku paliwa, przez brak właściwej kompresji (silnik do remontu), po sondę lambda, czy nawet (co się zdarza) czujnik temperatury.

Jeśli samochód jest w miarę młody możesz mieć w nim coś co się nazywa przepływomierzem. On bardzo często też dorpowadza do wadliwej dawki powietrza. Trzeba go przeczyścić (tylko delikatnie). ZNam też przypadek, gdzie za dławienie silnika odpowiadał zapierniczony filtr powietrza.

To trochę wróżenie z fusów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie doczytałem "z tylnej osi" :) A sprawdzałeś zawieszenie?

 

Jakiś czas temu w Skodzie mojej żony wymienialismy hamulce z tyłu. Okazało się, że żona od pewnego czasu słyszała szuranie ale je ignorowała :D klocki się tak rozgrzewały, że poza nimi do wymiany było całe łożysko - oparzyłem się ręką o felgę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...