Jump to content
kubasx4

Forester SJ - pytania o oleje

Recommended Posts

Jako że jestem dość świeżym posiadaczem Forka za 14 roku , 2 ,0 150km , to mam pytanie , czy reguluje się także zawory w tym silniku ?  Oraz co ile wymienia się olej w tylnym dyfrze(dobrze kumam) ?  A także pytanie takie , wymienić olej w skrzyni dynamicznie czy statycznie ? ( W ABS Długołeka powiedzieli mi żebym tylko wymienił statycznie ) 

Tu masz temat o olejach:

A skrzyni automatycznej powinieneś wymienić olej dynamicznie. Tylko krążą o tym całe legendy. Były przypadki na forum że skrzynia po tym padła, konieczny był remont. A innym tylko przyniosło pozytywny efekt. Wybór należy do Ciebie. Skoro w serwisie automatów Ci zalecają statyczną tzn że może mają negatywne "odczucia" przy tych skrzyniach. Zwłaszcza że przy CVT Subaru z tego co wiem nie zaleca wymiany oleju.

dzieki za namiar .... a ktoś coś wie co  z tymi zaworami ?

patrz wątek powyżej. 

a, co do oleju w dyfrze to wymiana co 60kkm AFAIK -- jest w zakresie przeglądów (instrukcja).

Edited by kruque

Dzieki wielkie ... to teraz pytanko chyba już ostatni ... zna ktoś jakiś warsztat w Jeleniej lub okolicach gdzie wymienią mi olej w skrzyni ? 

ASO, tutaj nikt Ci nic innego nie poleci. Bo to oficjalne forum importera marki. Blisko może nie ale MTS Dzierżoniów ma autoryzacje Subaru więc można ich polecić. Wiem że nie zajmują się drobnostkami jak klocki i tarcze ale olej w skrzyni chyba wymienią. Poza tym wspomniałeś o ABS Długołęka.

Edited by ewemarkam

tak bo tam dzwoniłem dowiedzieć się jakie koszty ... tak wiec w jeleniej zostaje mi ligęza ;) Dzięki wszystkim za pomoc :)

autko masz w automacie czy w manualu?

W dniu 10.11.2019 o 01:21, KPR napisał:

autko masz w automacie czy w manualu?

Automat

Dzięki za info. 

Pytam bo mam manual:)