Skocz do zawartości

Forester SJ - pytania o oleje


kubasx4

Rekomendowane odpowiedzi

Jako że jestem dość świeżym posiadaczem Forka za 14 roku , 2 ,0 150km , to mam pytanie , czy reguluje się także zawory w tym silniku ?  Oraz co ile wymienia się olej w tylnym dyfrze(dobrze kumam) ?  A także pytanie takie , wymienić olej w skrzyni dynamicznie czy statycznie ? ( W ABS Długołeka powiedzieli mi żebym tylko wymienił statycznie ) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz temat o olejach:

A skrzyni automatycznej powinieneś wymienić olej dynamicznie. Tylko krążą o tym całe legendy. Były przypadki na forum że skrzynia po tym padła, konieczny był remont. A innym tylko przyniosło pozytywny efekt. Wybór należy do Ciebie. Skoro w serwisie automatów Ci zalecają statyczną tzn że może mają negatywne "odczucia" przy tych skrzyniach. Zwłaszcza że przy CVT Subaru z tego co wiem nie zaleca wymiany oleju.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ASO, tutaj nikt Ci nic innego nie poleci. Bo to oficjalne forum importera marki. Blisko może nie ale MTS Dzierżoniów ma autoryzacje Subaru więc można ich polecić. Wiem że nie zajmują się drobnostkami jak klocki i tarcze ale olej w skrzyni chyba wymienią. Poza tym wspomniałeś o ABS Długołęka.

Edytowane przez ewemarkam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...