Jump to content

Forester SJ - pytania o oleje


kubasx4
 Share

Recommended Posts

Jako że jestem dość świeżym posiadaczem Forka za 14 roku , 2 ,0 150km , to mam pytanie , czy reguluje się także zawory w tym silniku ?  Oraz co ile wymienia się olej w tylnym dyfrze(dobrze kumam) ?  A także pytanie takie , wymienić olej w skrzyni dynamicznie czy statycznie ? ( W ABS Długołeka powiedzieli mi żebym tylko wymienił statycznie ) 

Link to comment
Share on other sites

Tu masz temat o olejach:

A skrzyni automatycznej powinieneś wymienić olej dynamicznie. Tylko krążą o tym całe legendy. Były przypadki na forum że skrzynia po tym padła, konieczny był remont. A innym tylko przyniosło pozytywny efekt. Wybór należy do Ciebie. Skoro w serwisie automatów Ci zalecają statyczną tzn że może mają negatywne "odczucia" przy tych skrzyniach. Zwłaszcza że przy CVT Subaru z tego co wiem nie zaleca wymiany oleju.

 

Link to comment
Share on other sites

ASO, tutaj nikt Ci nic innego nie poleci. Bo to oficjalne forum importera marki. Blisko może nie ale MTS Dzierżoniów ma autoryzacje Subaru więc można ich polecić. Wiem że nie zajmują się drobnostkami jak klocki i tarcze ale olej w skrzyni chyba wymienią. Poza tym wspomniałeś o ABS Długołęka.

Edited by ewemarkam
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...