Skocz do zawartości

Dotknąłem zderzakiem


kamul

Rekomendowane odpowiedzi

Tydzień temu w niedzielę, jadąc z basenu, nieco zagapiłem się w lusterko i dohamowując się przed światłami, zatrzymałem się i dotknąłem (bo nie nazwę tego stłuczką) zderzaka auta przede mną, poza rysą u poszkodowanego nic się nie stało, u mnie pękła ramka i zauważyłem lekką deformację zderzaka (na zdjęciu auto po trasie i niestety brudne - ale długo takie nie będzie). I teraz mam pytanie, czy z taką poprawką to do ASO, czy może jakoś samemu to próbować zdjąć/założyć? Dodam, że nie chciałbym, żeby strzeliła mi w trakcie tego poduszka, czy żeby jakiś czujnik itp się nie uszkodził, stąd pomysł o aso.

Zapewne można jeździć tak jak bo jak się nie przygląda to tego nie widać od razu, ale sama świadomość mi przeszkadza.

 

Rejestracja na szybko jest przykręcona do resztek ramki, nie do zderzaka, nowa ramka w drodze.

IMG_2800.JPG

 

Tu widać, że jest fragment "cofnięty" pod maskę.

IMG_2801.JPG

Edytowane przez kamul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Michał W. napisał:

Ja bym nic nie robił ale śmiało możesz majstrować jeśli chcesz, poduszka na pewno nie wystrzeli bo nie ma to żadnego wpływu na nią. ;)

Ok, zobaczę co sam mogę zrobić ewentualnie, jeśli już to udam się do jakiegoś specjalisty, żeby to wróciło do normy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odepnij/rozłącz akumulator, "podpompuj" kilka razy pedałem stopu i swobodnie możesz "dłubać" bezstresowo. póki akku odłączone to luz ,gorzej jakby samochód uzbroił sprawny system airbag, Ty byś ciągnął za wiązki od systemu,one by się pourywały, to wtedy explosiv. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Pod zderzakiem masz styropianowe wypełnienie i wzmocnienie - aluminiową belkę. Jeżeli uderzenie było niewielkie to masz problem tylko ze spinkami zderzak/atrapa (grill).

Czujniki zderzeniowe są przykręcone z boku podłużnicy - po zewnętrznych stronach (jeden przed zbiorniczkiem płynu spryskiwaczy a drugi koło klaksonu-pod puszką filtra powietrza), więc nie musisz się martwić, że wystrzelisz  poduszki (poniżej zdjęcia). Jeżeli uderzenie było mocniejsze to oprócz spinek mogłeś uszkodzić styropian lub wygiąć belkę, a wtedy będziesz musiał zdjąć zderzak (nie ma z tym dużo roboty).

Pozdrawiam

lewy czujnik od kierowcy.jpg

prawy czujnik.jpg

Edytowane przez Mirek 67
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszelkie info, w trakcie najechania miałem może 2km/h więc moim zdaniem niewielkie, ale nie mam pojęcia jak takie coś może się przenieść na auto.Na moje oko, dam chyba jednak zarobić mechanikowi ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...