Skocz do zawartości

Forester SG lift vs Outback III


Mdisaster

Rekomendowane odpowiedzi

Już półtora roku jezdze forkiem 2.0 158 km z manualem. Generalnie chwale sobie forka, jednak jest to ciasny samochód. Teraz mam 2 letnie dziecko, na wiosnę przyjdzie na świat kolejne :D Więc zastanawiam się nad zmianą auta na outbacka III. Czy według was ma to sens? Siedziałem kiedyś w legacy kombi i w środku jest więcej miejsca niż w forku, ale jednak na rynku są bardziej praktyczne samochody. I jak wypada porównanie tych aut jeśli chodzi o wyciszenie i właściwości jezdne? I czy spalanie konfiguracji 2.5 + 4eat będzie dużo większe niż 2.0 + 5mt ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeździłem obk III przez prawie 8 lat prowadząc statystyki spalania -- https://www.motostat.pl/vehicle-stats/25561

auto na pewno jest większe i cichsze zwłaszcza w trasie  (mam porównanie z forkiem sg przedliftem).

nigdy też nie cierpiałem z powodu 4EAT -- zwłaszcza, że w OBK III ma tryb ręcznej zmiany biegów.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, kruque napisał:

jeździłem obk III przez prawie 8 lat prowadząc statystyki spalania -- https://www.motostat.pl/vehicle-stats/25561

Imponujące - też prowadzę statystki na motostacie, ale jedynie dotyczące zużycia paliwa, a u Ciebie jest absolutnie wszystko i to jeszcze przez szmat czasu. Respekt. :faja:

 

A wracając do tematu - @Mdisaster proponuję Ci zgadać się z kimś, kto ma takie auto i "przymierzyć" się. W moim odczuciu Legacy Kombi IV/Outback III nie ma w drugim rzędzie miejsca, przeszkadzał mi fakt, że otwór drzwiowy jest stosunkowo nieduży i wąski. Poza tym bagażnik jest stosunkowo wysoko umiejscowiony i też szaleństwa nie ma. Z chęcią podlinkowałbym Ci mój test takiego auta, ale niestety redakcja, dla której pracowałem, jest po zmianie serwera i starsze materiały niestety nie działają w tym momencie. :( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi

4 godziny temu, kruque napisał:

jeździłem obk III przez prawie 8 lat prowadząc statystyki spalania -- https://www.motostat.pl/vehicle-stats/25561

auto na pewno jest większe i cichsze zwłaszcza w trasie  (mam porównanie z forkiem sg przedliftem).

nigdy też nie cierpiałem z powodu 4EAT -- zwłaszcza,

Remont 4eat przy 300 tys km ? Myślałem że przy regularnej zmianie oleju dłużej wytrzyma. A upg robiłeś ?

 

Godzinę temu, Dj Brabus napisał:

Imponujące - też prowadzę statystki na motostacie, ale jedynie dotyczące zużycia paliwa, a u Ciebie jest absolutnie wszystko i to jeszcze przez szmat czasu. Respekt. :faja:

 

A wracając do tematu - @Mdisaster proponuję Ci zgadać się z kimś, kto ma takie auto i "przymierzyć" się. W moim odczuciu Legacy Kombi IV/Outback III nie ma w drugim rzędzie miejsca, przeszkadzał mi fakt, że otwór drzwiowy jest stosunkowo nieduży i wąski. Poza tym bagażnik jest stosunkowo wysoko umiejscowiony i też szaleństwa nie ma. Z chęcią podlinkowałbym Ci mój test takiego auta, ale niestety redakcja, dla której pracowałem, jest po zmianie serwera i starsze materiały niestety nie działają w tym momencie. :( 

No w foretserze jest jeszcze mniej miejsca z tyłu :D A poza otb III/ legacy IV żadnej alternatywy w Subaru nie mam, a chciałbym przy marce zostać.

Pracowałeś w autogaleria.pl?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezdzilismy kilka lat Forkiem SG MY04 (przedlift), pozniej przez ok 5 lat Outback III MY07 (polift), wiec costam moge sprobowac porownac. :)

Silnik i skrzynie pomine - forek byl 2,5NA manual, obk byl 3.0NA automat.

 

Patrzac na wlasciwosci jezdne i wyciszenie:

- Forek bardziej zwrotny i, mimo podobnego przeswitu, troche dzielniejszy w "terenie", w Obk czasem trzeba sie bylo zastanowic, czy zderzakiem przod/tyl sie nie przytrze na gorkach,

- wyciszenie duzo lepsze w Obk, sprawdzajac bezposrednio po zakupie bylem ("na ucho") troche zaskoczony chwilowa predkoscia,

- w Obk wiecej miejsca na tylnej kanapie, glownie na szerokosc, bardzo odczuwalne rok po roku na wakacyjnym wyjezdzie,

- w Obk wiekszy bagaznik - dluzszy i szerszy (o ile dobrze pamietam) - w obu autach mialem akcesoryjna kratke, wiec w razie W (jak wakacje) mozna bylo po dach pakowac,

- w Forku pozycja wyzsza za kolkiem, w Obk bardziej limuzynowa.

 

chyba tyle mi przychodzi na szybko do glowy, w razie pytan moge probowac cos dodac :)

 

pozdr

P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Mdisaster napisał:

A poza otb III/ legacy IV żadnej alternatywy w Subaru nie mam, a chciałbym przy marce zostać.

Też tak myślałem dopóki nie przymierzyłem się do Forestera III . Pod względem miejsca w kabinie jest przepaść tak z przodu jak i z tyłu. Fotel mam elektrycznie sterowany i łatwo go  dopasować pod siebie. Przejechałem nim w 3 lata  95kkm i dalej go lubię ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też chciałbym się wypowiedzieć. Ja najpierw jeździłem OBK III H6, a teraz SG XT. Outback/Legacy są oczywiście bardziej komfortowe i mają dużo większy bagażnik. OBK w środku z przodu jest ciasny, ale dzieciakom z tyłu na pewno będzie wygodniej. W teren oczywiście lepszy Forek, bo zwrotniejszy i ma krótsze zwisy bez obaw o przytarcie nosa czy tyłka. Tak jak ktoś wcześniej napisał poszukaj w okolicy OBK III popatrz, przymierz się będziesz wiedział co robić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem obydwa modele. Outback pali z dwa litry więcej ale jazda dużo przyjemniejsza. Komfort i wyciszenie lepsze. Trochę więcej miejsca z tylu w outbecku ale szału nie ma. Nie ma problemu z korozja tylnich nadkoli jak w Foresterze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokonałem takiej zmiany z SG na OBK. Wożę tym autem rodzinkę 2+2 i nie narzekam. Tuż po zmianie odczułem radykalną poprawę komfortu podróżowania. Dodatkowo ze 100 litrów więcej mieści w bagażniku. Nie wyobrażam sobie zmieścić wózek dziecięcy w Forku a to cię czeka. Chociaż OBK jest wystarczający to ciągnie mnie w stronę XC90.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, maciuo napisał:

Chociaż OBK jest wystarczający to ciągnie mnie w stronę XC90.

A może żeby nie "narażać się" subaromaniakom lepiej zmienić generację Outbacka? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...