Skocz do zawartości

Ultradzwięk


thorxahest

Rekomendowane odpowiedzi

Jako że zbliża się Święto Wszystkich Świętych, ostatnio od czasu do czasu po odpaleniu auta pojawia się dziwny świszczący dźwięk w kabinie,  niezależny od silnika i prędkości.

Pojawia się czasem, narastająco, zaraz po odpaleniu auta, trwa ok 2-3 min i malejąco się wycisza... nagrałem w punkcie kulminacyjnym - nie pochodzi z radia ani klimy. Chyba na filmie nic nie słychać tak, jak na telefonie :(

Ma ktoś może koncepcję ?

 

Brzmi to mniej więcej jak tel kineskopowy, może to właśnie wina wyświetlacza ?

 

image.png.7733f6439e58e092f0b05598eb5472c0.png

 

Edytowane przez thorxahest
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no, to ja wiem, że LCD - akurat obraz filmu padł na ekran :D

Tylko powstający dźwięk jest jak w starym TV'ku podczas braku obrazu, ale z wyświetlacza chyba też nie pochodzi - w tel .na filmie słyszalny jest wyśmienicie, na kompie faktycznie nic nie słychać - duchy.. :blink:

Dźwięk - z ciszy, po ok ok 20 sekund po odpaleniu auta (2 razy na zimnym,1 na ciepłym) narasta na wysokość porównywalną z 8-10 tys Hz (i dźwięk podobny) - tak trzyma z minutę-dwie, później równomiernie opada i cichnie całkiem - nie wiem z czym to powiązać, bo wyłączone radio i klima, przyspieszam, zwalniam - bez zmian. Zdarzyło mi się tak parę razy zaraz pod odpaleniu auta. Trudno określić skąd pochodzi bo wypełnia kabinę. Jeszcze posłucham kiedyś czy na zewnątrz to słychać.

 

https://www.youtube.com/watch?v=l4CmkmAtdaw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...