Skocz do zawartości

Poziom świateł


polter_83

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

Wydaje mi się że to już gdzieś było, ale nie mogę znaleźć.

 

Pacjent Legacy IV 2.0 NA w kombi, żarówki H7.

Generalnie światła mijania świecą nisko/blisko. Wiem że ten typ tak ma.

Można to jakoś zmienić, żeby poziom 0 świecił dalej na stałe?

 

Wystarczy pojechać na stację kontroli pojazdów czy trzeba coś modzić?

 

Pozdrawiam

 

Wysłane z mojego Moto G (5S) Plus przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy je wyregulować są pokrętła. Ale musisz trafić na gościa któremu się będzie chciało. Bo przystawi przyrząd i powie że jest jest ok.
Na każdej lampie masz podana wartość kąta. Jest to kąt pod jakim snop światła ma opadać. W busach jest większy niż w osobówkach.

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

samodzielne_ustawianie_wiate.pdf

Można to samemu zrobić wystarczy trochę równego terenu i ściana. Na reflektorze jak się przyjrzysz jest kropka wyznaczająca oś reflektora. Przy pomocy drugiej osoby i poziomicy sznurkowej możesz przenieść tą oś na ścianę lub jak stoisz na równym po prostu przenieść jej wysokość na ścianę. Ja ustawiłem że prawidłowo świecą w pozycji 1. Na 0 są delikatnie za wysoko przydaje mi się to ustawienie bo czasem podbijam je wyżej jak nie do końca jest jak długimi zaświecić bo gdzieś tam dalej z przodu ktoś jedzie, a mijania są za krótkie jak jadę szybko. W pozycji na 5 i tak nawet jak załadowany to świecą dużo poniżej więc zakresu nie brakuje.

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja raczej mało jeżdżę po nocy także standardowe mi spokojnie wystarczają, myślę, że warto zainwestować w lepsze żarówki (ewentualnie wypolerować reflektory choćby pastą K2) jeśli Ci potrzebne lepsze światła mijania.

Dla siebie zakupiłem żarówki akurat wczoraj zwykłe H7, ale w wersji Cold White, czekam aż przyjdą także pewnie za 2 miesiące - podzielę się wrażeniami, raczej mocniejszego światła nie będzie, ale chociaż ładniejsze ;)

 

Gdybym więcej po nocy jeździł pewnie zainwestował bym w takie: https://www.ceneo.pl/oferty/h7-philips-blue-vision

 

20 minut temu, cyckocholik napisał:

Thx!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.10.2019 o 21:38, thorxahest napisał:

Ja raczej mało jeżdżę po nocy także standardowe mi spokojnie wystarczają, myślę, że warto zainwestować w lepsze żarówki (ewentualnie wypolerować reflektory choćby pastą K2) jeśli Ci potrzebne lepsze światła mijania.

Dla siebie zakupiłem żarówki akurat wczoraj zwykłe H7, ale w wersji Cold White, czekam aż przyjdą także pewnie za 2 miesiące - podzielę się wrażeniami, raczej mocniejszego światła nie będzie, ale chociaż ładniejsze ;)

 

Gdybym więcej po nocy jeździł pewnie zainwestował bym w takie: https://www.ceneo.pl/oferty/h7-philips-blue-vision

 

Thx!

Kupiłeś zwykłą żarówkę H7 w wersji cold?? Nie jest to na pewno LED? Daj link, choćby na priv. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystkie odpowiedzi.

Zakupiłem już żarówki H7 Ring 120%, po zapoznaniu się z lekturą testów żarówek H7 w auto-świecie.pl.
Reflektor nie jest matowy, zadbałem o to w zeszłym roku.
Choć patrzę na wyniki tego testu z przymrużeniem oka.

Wiem, że to jak pole będzie oświetlone zależy od lampy i żarówki.

Teraz chcę powiększyć to pole, a wiem że w Subaru lampy standardowo świecą nisko.

Pozdrawiam


Wysłane z mojego Moto G (5S) Plus przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mocniejsze żarówki kończą szybko swój żywot oraz możesz nim zniszczyć zewnętrzną powierzchnie poliwęglanu.

ja kupowałem tungi po 120procent wytrzymywały 5 miesięcy... świecą troszkę lepiej.

 sprawdzić sobie napięcie na żarówce pod obciążeniem jeśli jest poniżej 12v np 10,8 to nie ma szans aby żarówka świeciła dobrze.

Edytowane przez SubaruLPG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...