Skocz do zawartości

Obniżenie akcyzy na samochody hybrydowe - korekta cennika ?


chemiczny

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowna Dyrekcjo.

Czy w związku z wchodzącą 1 grudnia w życie ustawą o zmniejszeniu akcyzy na samochody hybrydowe nastąpi korekta cennika samochodów e-boxer ?
Prezydent podpisał ustawę gdzie akcyza na samochody o pojemności do 2L będzie wynosić 1,55% natomiast od 2 do 3,5L 9,3%.

https://www.money.pl/gospodarka/akcyza-na-hybrydy-o-polowe-w-dol-jest-podpis-prezydenta-6440023908370049a.html

pozdrawiam

Maciej.

Edytowane przez chemiczny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • Ojciec Założyciel
W dniu 29.10.2019 o 15:33, chemiczny napisał:

Czy w związku z wchodzącą 1 grudnia w życie ustawą o zmniejszeniu akcyzy na samochody hybrydowe nastąpi korekta cennika samochodów e-boxer ?

Nie mamy takich planów. Ale nie mamy także planu podwyższania ceny po nowym roku (sygnalizowane przez wielu producentów ) jako wyniku opłat z tytułu emisji CO2.

 

Pozdrowienia

  • Super! 2
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Dyrekcja napisał:

Nie mamy takich planów. Ale nie mamy także planu podwyższania ceny po nowym roku (sygnalizowane przez wielu producentów ) jako wyniku opłat z tytułu emisji CO2.

 

Pozdrowienia

O ile taka korekta jest symboliczna w stosunku do aut poniżej 2 litrów pojemności, to pojawienie się nowego OBK 2,5 Di e-boxer może nastąpić już w przyjaźniejszych warunkach ekonomicznych. Ten silnik w USA ma znacząco lepsze parametry od poprzednika, być może więc waga akumulatorów i pdf czy jak to tam zwali nie wpłyną per saldo na jego osiągi tak znacząco jak w Foresterze. A korzystając już z wątku - czy są jakieś potwierdzone pogłoski odnośnie premiery OBK na resztę świata?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel
W dniu 25.11.2019 o 20:52, Karenz napisał:

czy ja wiem czy taka symboliczna renault-nissan do flagowego 1.33 dolicza 3 tyś pln

Symboliczna wartość ma sama korekta akcyzy dla samochodów o pojemności silnika poniżej 2.0.

Podwyżka ceny wynikająca z opłaty za emisję CO2 to zupełnie inny temat ( w/g różnych źródeł może dochodzić nawet do 20% ceny ).

Tak czy inaczej - pomimo mojej "Nissanowskiej" przeszłości ( daaawno temu !) nie mam na podwyżki cen w Nissanie żadnego wpływu :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...