Skocz do zawartości

Czujnik zmierzchu, czujnik deszczu XV II


keyman

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, Szürkebarát napisał:

Dość drogi czyli 5 razy droższy, 2 razy droższy?

Nie pamiętam dokładnie, może nawet ponad 200 pln, ale naprawdę warto.  

Z fabrycznym filtrem nie mogłem znieść smrodu diesli, ten węglowy naprawdę sporo filtruje  - na zdrowiu nie warto oszczędzać. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, aflinta napisał:

Nie w trybie auto, tylko w trybie przerywanym, jak wrzucisz wsteczny to włącza się tryb ciągły.

...

Czyli to nasze XV nie jest takie mądre, w Megane wystarczyło wycieraczki na "auto" i wiedział, kiedy załączyć tył przy wstecznym.

Kolejny "minus" do listy wad/niedociągnięć subaru :th_dash::biglol:

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Blixten napisał:

Nie pamiętam dokładnie, może nawet ponad 200 pln, ale naprawdę warto.  

Z fabrycznym filtrem nie mogłem znieść smrodu diesli, ten węglowy naprawdę sporo filtruje  - na zdrowiu nie warto oszczędzać. 

 

Standard to koszt 100 a węglowy 200 -ceny bez zniżek klubowych. Ostatecznie mogą być drobne różnice w konkretnym ASO.

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
W dniu 28.10.2019 o 12:03, keyman napisał:

Tok myślenia jest dobry, tylko teraz znajdźcie mi ASO gdzie umieją to zrobić :D

 

Jak byłem na serwisie przywoławczym związanym z cewka to zgłosiłem problem nie włączania się świateł po uruchomieniu wycieraczek (ASO Jelenia Góra), ale nie bardzo wiedzieli o co chodzi i stwierdzili że teraz nie dadzą rady się tym zająć :) 

  • Zmieszany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

A tak wracając do tematu uruchamiania świateł po włączeniu się wycieraczek, ponieważ w ASO niby mi włączyli ale dalej nie działało to zadałem to pytanie do Centrali i otrzymałem odpowiedz:

 

>Z uwagi na to, że instrukcja obsługi jest tłumaczeniem ujednoliconej wersji (przeznaczonej na różne rynki), to znalazła się w niej informacja o możliwości aktywacji świateł mijania w określonych okolicznościach.  

 

>Przechodząc do sedna sprawy, Pański samochód nie posiada rzeczonej funkcji, jest ona nieaktywna.  

 

Tak więc sprawa jasna to nie będzie działać :) 

  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.07.2020 o 18:00, mattom napisał:

A tak wracając do tematu uruchamiania świateł po włączeniu się wycieraczek, ponieważ w ASO niby mi włączyli ale dalej nie działało to zadałem to pytanie do Centrali i otrzymałem odpowiedz:

 

>Z uwagi na to, że instrukcja obsługi jest tłumaczeniem ujednoliconej wersji (przeznaczonej na różne rynki), to znalazła się w niej informacja o możliwości aktywacji świateł mijania w określonych okolicznościach.  

 

>Przechodząc do sedna sprawy, Pański samochód nie posiada rzeczonej funkcji, jest ona nieaktywna.  

 

Tak więc sprawa jasna to nie będzie działać :) 

Dzięki za info, jednak ciągnąc temat dalej - czy da się coś zrobić żeby działała. Jak sama centrala piszę - jest to funkcja - wiec coś wynikającego z oprogramowania, całą resztę w postaci czujników samochód posiada.

 

W zeszłym tygodniu jechałem po autostradzie (obwodnicy Łodzi) w ulewie, wody z pod kół tyle że widoczność zerowa. Większość aut na dziennych ledach, czyli oczywiście z tyłu bez świateł! Dostawcze, osobowe - bez wyjątku, dramat :( Ludzie myślą, że jak mają przełącznik świateł na auto i już myśleć nie trzeba... (Tu oczywiście należy poruszyć temat odpowiednich kar za takie zachowanie i ich egzekwowania, ale to może inny wątek...)

W trasy jeżdżę Oplem :D  - auto ma już 7 lat i jakoś umie włączyć światłą jak jest jasno i pada deszcz, wystarczy kilka cykli pracy wycieraczek (tryb auto) i się włączą, jak przestanie padać to po kilku minutach się wyłączą - czyli jednak można.

Edytowane przez keyman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, keyman napisał:

Dzięki za info, jednak ciągnąc temat dalej - czy da się coś zrobić żeby działała. Jak sama centrala piszę - jest to funkcja - wiec coś wynikającego z oprogramowania, całą resztę w postaci czujników samochód posiada.

 

 

 

Myślę że nic się nie da (tak odczytuję odpowiedz Centrali) . jak pisałem próbowałem w ASO, niby coś mi tam włączyli (chociaż na początku nie bardzo wiedzieli o co chodzi) ale nie działa. Być może nie ma zainstalowanego jakoś elementu i samo oprogramowanie nie włączy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...