Skocz do zawartości

Czujnik zmierzchu, czujnik deszczu XV II


keyman

Rekomendowane odpowiedzi

Zakładam nowy temat.

Dyskusja miała już miejsce w kilku wątkach, czas ją uporządkować.

 

Jak większość z Was zauważyła światła nie włączają się automatycznie podczas opadów deszczu. Następuje to tylko jeżeli zrobi się wystarczająco ciemno.

Funkcja którą znam z Opla, a chciał bym ją widzieć w XV działa w następujący sposób:

- jeśli wycieraczki wykonają kilka automatycznych cykli ściągania wody z szyby w określonym czasie światła zostają automatycznie włączone, przy czym podświetlenie wnętrza i zegarów zostaje w trybie dziennym.

- jeżeli wycieraczki w określonym czasie nie wykonują żadnego ruchu następuje wyłączenie świateł.

Warunek: wycieraczki na auto i światła na auto.

 

Takiej funkcji nie ma niestety w XV, ale czy na pawano nie ma?

W instrukcji jest opis że taka funkcja istnieje i działa podobnie jak w powyższym opisie. Rozmawiałem o tym podczas pierwszego przeglądu i koledzy w serwisie robili testy potwierdzając że faktycznie to nie działa.

Nie udało im się również znaleźć takiej opcji w komputerze.

Czy ktoś próbował zgłębiać ten temat? Może gdzieś w ASO umieją to jednak włączyć.

Fragment z instrukcji postaram się wrzucić.

 

Edytowane przez keyman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Zyzol napisał:


faktycznie, z instrukcji wynika, że to powinno działać

 

Dzięki za ten fragment, miałem uzupełnić po południu, ale dokładnie o to chodziło.

Pytanie niby jest do działu technicznego, ale tekst jest w instrukcji od XV. Nie wiem czy takie zdanie pojawia się w innych modelach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Snuff napisał:

Trochę dziwne info: "...w tym celu należy się skontaktować z ASO. oraz "ustawienia włączania i wyłączania funkcji...można dokonać w ASO" 

To tak jakby fabrycznie była wyłączona ale jest możliwość aktywacji tej funkcji przez ASO. B)

Tok myślenia jest dobry, tylko teraz znajdźcie mi ASO gdzie umieją to zrobić :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, keyman napisał:

Tok myślenia jest dobry, tylko teraz znajdźcie mi ASO gdzie umieją to zrobić :D

No jak to ? przecież masz napisane Autoryzowane Stacje Obsługi (w domyśle Subaru) czyli u każdego dealera chyba :biglol:

Chyba stanę jak debil przed garażem i będę lał wodą na szybę by spełnić cykl 9 ruchów wycieraczek z interwałem mniejszym niż 10 sek by to sprawdzić :th_dash::biglol: Fotka pokazuje, że funkcja jest domyślnie włączona.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc zrobiłem test łosia, tzn. stałem jak ten „łoś” i lałem prysznic na szybę :facepalm:. Światła auto, wycieraczki auto. Wycieraczki zrobiły >9 ruchów z przerwą <10 sek i NIC. 

Przynajmniej umyłem sobie przednią szybę :biglol:

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez Snuff
  • Super! 1
  • Dzięki! 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, aflinta napisał:

Jest jeszcze możliwość podobna jak z asystentem awaryjnego hamowania przy wykryciu przeszkody podczas cofania - w instrukcji jest, ale na wyposażeniu nie ma.

Ale o tej opcji było wiadomo, że nie ma na rynek europejski a z wycieraczkami cisza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Szürkebarát napisał:

Hm, może :unsure: to ma znaczenie i czemu miało by to służyć?!

Jak masz wycieraczki w "auto" to wrzucenie wstecznego uruchamia z tyłu wycieraczkę, w poprzednim aucie tak samo miałem. Czemu ma to służyć ? ...żebyś coś widział przez tylną szybę ? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Snuff napisał:

Jak masz wycieraczki w "auto" to wrzucenie wstecznego uruchamia z tyłu wycieraczkę, w poprzednim aucie tak samo miałem. Czemu ma to służyć ? ...żebyś coś widział przez tylną szybę ? :P

 

Jakie mądre teraz robią te auta, no, no ;) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Blixten napisał:

Jakie mądre teraz robią te auta, no, no 

Ja to chyba nie okiełznam go :biglol: takiego mądrego. Dobrze, że wreszcie się załapałem na SJS, liczę że tam i ja zmądrzeję ;)

 

29 minut temu, Snuff napisał:

...żebyś coś widział przez tylną szybę ?

Raczej żeby on widział przez tylną szybę :biglol: bo ja coś tam widzę.

 

Na razie pojawił mi się problemik z zaparowywaniem szyb, które oczywiście znika po włączeniu klimy. Zastanawiam się czy nie mam zalanego wodą filtra kabinowego, znam taką przypadłość z innych samochodów, w tym nie spodziewałem się tego. A może to tylko brud na szybach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Snuff napisał:

Jak masz wycieraczki w "auto" to wrzucenie wstecznego uruchamia z tyłu wycieraczkę

Nie w trybie auto, tylko w trybie przerywanym, jak wrzucisz wsteczny to włącza się tryb ciągły.

 

10 minut temu, Szürkebarát napisał:

Na razie pojawił mi się problemik z zaparowywaniem szyb, które oczywiście znika po włączeniu klimy. Zastanawiam się czy nie mam zalanego wodą filtra kabinowego, znam taką przypadłość z innych samochodów, w tym nie spodziewałem się tego. A może to tylko brud na szybach?

Brud od środka też oczywiście może być, niemniej klima od tego jest by szybko szyby osuszyć. Filtr kabinowy nie jest zalany wodą (tak przy okazji, jak będziesz zmieniał podczas przeglądu to daj sobie założyć filtr zielony zamiast fabrycznego standardu, który ciężko nazwać filtrem). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, aflinta napisał:
Godzinę temu, Snuff napisał:

Jak masz wycieraczki w "auto" to wrzucenie wstecznego uruchamia z tyłu wycieraczkę

Nie w trybie auto, tylko w trybie przerywanym, jak wrzucisz wsteczny to włącza się tryb ciągły.

:applause:

7 minut temu, aflinta napisał:

zielony zamiast fabrycznego standardu, który ciężko nazwać filtrem

Zawsze staram się zakładać dobre filtry kabinowe. Czym się różni ten "zielony", w ASO zrozumieją gdy poproszę o filtr zielony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, aflinta napisał:

tak przy okazji, jak będziesz zmieniał podczas przeglądu to daj sobie założyć filtr zielony zamiast fabrycznego standardu, który ciężko nazwać filtrem

Dokładnie - warto zainwestować w filtr węglowy, który jest dość drogi w Subaru,  ale potem, mając ramkę można wymieniać już  tylko same wsady. 

Fabryczny filtr to bibułka, a węglowy jest naprawdę skuteczny . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...