Skocz do zawartości

IV 04r problem z zegarkiem i podświetleniem


kornel9797

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć! 

samochód Legacy IV 2004r 2.0 SOHC kombi, auto krajowe, niedługo po zakupie musiałem na dłuższą chwile zdemontować akumulator. Po zamontowaniu go na swoje miejsce gdy włączę światła przyciemnia się podświetlenie przebiegu, klimatyzacji, radia. Na wyłączonych światłach podświetla jaśniej. Działa to niezależnie od pokrętła po lewej stronie kierownicy. Samochód nie ma nawigacji tylko standardowy wyświetlacz z zegarkiem i przyciskami bright, disp, set, +, -.  Posiadam instrukcje i znalazłem w niej, że podświetlenie rozjaśnia się wciskając przycisk "BRIGHT" na panelu zegarka. Problem w tym, że u mnie po naciśnięciu tego przycisku nic się nie dzieje. Próbowałem podczas jazdy, na postoju gdy silnik pracuje i na włączonym samym zapłonie. Chciałem ustawić sobie godzinę i również nie da się, zegarek nie reaguje na przycisk "+" ; "-" ; "SET" pozostaje po prostu jakaś losowa godzina. Przycisk "DISP" działa poprawnie, przerzuca mi pomiędzy zasięgiem, temperaturą, spalaniem. Wszystko wyświetla się prawidłowo, nie ma powypalanych pikseli ani jakiś mechanicznych uszkodzeń wyświetlacza i samych przycisków. 

Pytanie jest takie, czy jest jakaś dodatkowa opcja np. w zegarach przy pomocy guzika od przebiegu aby coś zmienić/zablokować, może ja coś robię źle ustawiając godzinę czy chcąc rozjaśnić podświetlenie. Czy po prostu tak się trafiło że na tym wyświetlaczu działa mi tylko jeden przycisk i będzie trzeba go wymienić. 

Z góry dziękuje za zainteresowanie się tematem, pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo za odpowiedź, o to mi chodziło, nie wiedziałem czy to wina fizycznego przycisku czy może są jeszcze jakieś opcje albo trzeba to wcisnąć w określony sposób. Udało mi się wcisnąć bez rozbierania jeszcze ten przycisk że się rozjaśniło podświetlenie ale to po wielu próbach i przy mocniejszym wciśnięciu. To mnie tylko potwierdza ze coś nie tak z guzikami. Jak wymontować zegarek już wiem, w wolnej chwili się za to wezmę. 
Można zamknąć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...