Skocz do zawartości

Klocki hamulcowe Blue Print? jaki faktycznie producent?


janu23

Rekomendowane odpowiedzi

Hi, czy ktoś z Was kupował klocki blue printa? Interesuje mnie jakiej marki faktycznie klocki mogą się znajdować w pudełku. Ponoć zdarzają się nawet rzeczy OEM w pudełkach Blue Printa.

Mi konkretnie chodzi o ADS74233 

https://allegro.pl/oferta/klocki-hamulcowe-blue-print-subaru-legacy-iv-7886215174?utm_medium=app_share&utm_source=facebook

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, janu23 napisał:

Ponoć zdarzają się nawet rzeczy OEM w pudełkach Blue Printa.

Taaaa jasne :biglol:

P.S. Ja bym szukał jeszcze bardziej czegoś tańszego , w końcu to tylko hamulec ............ :facepalm: ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaaa jasne :biglol:
P.S. Ja bym szukał jeszcze bardziej czegoś tańszego , w końcu to tylko hamulec ............ :facepalm: 
Polecam Decermann , klocki na złote brembo 70 zł

Wysłane z mojego MI MAX przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, carfit napisał:

Taaaa jasne :biglol:

P.S. Ja bym szukał jeszcze bardziej czegoś tańszego , w końcu to tylko hamulec ............ :facepalm: ;)

 

Dlatego napisałem "ponoć" i nie chodziło o klocki w tym wypadku.

No dobra ... Remsa, Breck, Textar ok? chodzi o najsłabszego boxera 1.5 wiec cudów nie potrzebuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

carfit - Blue Print nie ma w swojej ofercie tylko i wyłącznie chłamu a przynajmniej jakieś 7-8 lat temu tak było...

 

 

janu23  jeśli trafisz na złej jakości klocki to gwarantuje Ci że choćbyś miał silnik 0,8L to  nie byłbyś ich wstanie użytkować.

 

jeśli dobrze trafisz to nawet tanie klocki będą spisywać się dobrze jednak czy jest sens eksperymentować?

Textar,bosch,trw,ferrodo,brembo etc tych firm klocki można śmiało zakładać.

na klockach niektórych masz nabity "parametr jakościowy"jeśli chcesz się podoktoryzować to poszukaj sobie na necie tego.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, janu23 napisał:

No dobra ... Remsa, Breck, Textar ok? chodzi o najsłabszego boxera 1.5 wiec cudów nie potrzebuje

 

chłopie nie wpadaj w paranoje, kupuj to na co kieszeń pozwala,samochód używasz jako codzienny dupowóz bez wariacji. Ja do Berlinga rok temu założyłem klocki Metelli, przejechane przeszło 30kkm i klocka zostało jeszcze połowa.

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zakładałem do Corolli trzy lata temu Blue Print, zrobiłem na nich ponad 60 tyś. i zostało jeszcze blisko połowę klocków, a lekkiej nogi nie mam, więc nie mogę narzekać na nie, tym bardziej, że hamują w porządku, nie piszczą,  a jedyną ich wadą, to taka, że dość mocno brudzą alufelgi.

Ale odpowiadając na Twoje pytanie - nie wiem kto jest w tym wypadku producentem.

Ojcu do Civica założyłem na tył szczęki Blue Printa,  to były to Koshiyamy z oryginalnym numerem serwisowym na okladzinach,  hamują b. fajnie i nie piszczą.

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, koziolek napisał:

O ile dobrze kojarzę to Blue Print jest to marka robiona pod sieć Autoland, wyroby do daily jak najbardziej ok.

Nie tylko dla Autolandu. To jest grupa bilstein czyli to samo co Febi oraz Swag. Tylko, że blueprint skupia się głównie na grupach samochodowych z USA, Wielkiej Brytanii oraz Azji. Z tego co wiem to nie tylko u mnie w AutoLandzie można zakupić tego blueprinta. Ja osobiście polecam, bo sam jeżdżę na ich częściach

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.10.2019 o 20:16, carfit napisał:

Taaaa jasne :biglol:

P.S. Ja bym szukał jeszcze bardziej czegoś tańszego , w końcu to tylko hamulec ............ :facepalm: ;)

 

No pewnie im drożej tym lepiej ;) np.taki przykladowy klocek tył do STI u  Pana Carfita 150 pln

https://www.subaru.pl/klocki-trw-subaru-impreza-wrx-sti-tyl.html

a na alle ten sam klocek 105 pln

https://allegro.pl/oferta/trw-klocki-hamulcowe-subaru-impreza-8299619885?utm_medium=app_share&utm_source=facebook

 to tak BTW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja napisze ku przestrodze. Są części na allegro które są OMowe mają ładne zdjęcia cenę dość wysoką, jednak okazuje się że ta część prócz podobnego wzornictwa niema wspólnego nic z produktem OM.

Element który jest ponoć OM ma problem z jakością wykonania nie trzyma np wymiarów, gdzie prawie najtańszy zamiennik ma wymiary takie jakie mają być.

 

Z klockami hamulcowymi jest tak że klocki tanie mogą być dobre, cena nie koniecznie jest wyznacznikiem jakościowym.

jednak ja miałem w życiu kilka kompletów klocków których nie dało się użytkować, i niestety część klocków miało problem taki że warstwa cierna zaczęła odchodzić od blachy.(tematu wymiarów nie poruszam)

 

Janu23 nie rozumiem tej wycieczki personalnej.

 

Każdy sprzedawca sprzedaje pewne rzeczy drożej a pewne taniej. moim zdaniem cena jest nadal ok zwłaszcza w takim punkcie.

Podejdź sobie do ASO subaru i spróbuj coś zamówić zobaczysz wtedy co się stanie....

  

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, janu23 napisał:

Klocek blue print zamontowany dzis na tylną oś

 

IMG_20191024_100133.jpg

jestem pod wrażeniem  :idea:, drut number 1 rozumiem że od tak , założyłeś je na tą zużytą tarczę do zera , czyli standard zapieczone wszystko , za kilka tysięcy , będzie to samo ....  Jedynie co mi pozostaję to pogratulować , i współczuć przyszłemu nabywcy :( .  Tak dbając o auto , nie kupił bym od Ciebie .. dosłownie nic. Sztuka na sztuce , sztuką pogania . 

Edytowane przez carfit
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, carfit napisał:

jestem pod wrażeniem  :idea:, drut number 1 rozumiem że od tak , założyłeś je na tą zużytą tarczę do zera , czyli standard zapieczone wszystko , za kilka tysięcy , będzie to samo ....  Jedynie co mi pozostaję to pogratulować , i współczuć przyszłemu nabywcy :( .  Tak dbając o auto , nie kupił bym od Ciebie .. dosłownie nic. Sztuka na sztuce , sztuką pogania . 

Pan Carfit jest wróżbitą zdaje się bo wie na jakie tarcze założyłem nowe klocki  :)

IMG_20191025_154035.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, janu23 napisał:

Pan Carfit jest wróżbitą zdaje się bo wie na jakie tarcze założyłem nowe klocki  :)

IMG_20191025_154035.jpg

 

No widzę jakie :) , stare tylko przetoczone  i idę o zakład że ich grubość jest mniejsza od minimalnej dopuszczalnej 8,5 mm ....... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, carfit napisał:

 

No widzę jakie :) , stare tylko przetoczone  i idę o zakład że ich grubość jest mniejsza od minimalnej dopuszczalnej 8,5 mm .......

Może betclick lub cos podobnego przyjmie ten zakład,  jest jakaś szansa ....

 

Proponuje zamknąć ten wątek ;) Dowiedziałem się jakie klocki znajdują się w pudełku.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@janu23 nie obraź się , ale jestem zwyczajnie uczulony na takie rzeczy , jak kupowanie najtańszych części , marnej jakości , w dodatku odpowiadającej bezpośrednio za bezpieczeństwo ! Pracuję w motoryzacji 25 lat i naprawdę widziałem różne przypadki , tragedię , a nawet tragiczną śmierć , właśnie przez głupotę , niewiedzę , dlatego tępię , i przestrzegam bo to forum otwarte i ludzie to czytają . 

Podam Ci pierwszy lepszy przykład z brzegu , klient był u nas jakimś starym Legacy , z lat 2000-2002 już dokładnie nie pamiętam , wiem że był z Wawy ,  coś tam u nas robił . już nie pamietam co .  Wracając w okolicach Radomia , zadzwonił do mnie że auto mu się doszczętnie spaliło ....... Ja w pierwszym momencie blady jak ściana i od razu w głowie myśli co mu robiliśmy , i jaki to mogło mieć wpływ . Po długiej rozmowie , okazało się że ,  100 km wcześniej złapał kapcia , nic nie normalnego , ale zmienił felgi na 17" a miał LPG i koło dojazdowe o innej średnicy , na nieszczęście robił jeszcze świeżo konserwację podwozia , i dyfer tylni tak się rozgrzał że zapaliła się tylna część auta , nie mógł ugasić , i auto spłonęło doszczętnie ........ 

Dlaczego o tym pisze ? bo mógł zadzwonić do mnie i zapytać co zrobić jak złapał kapcia i ma zapas w innym rozmiarze . Nie zadzwonił , duża strata , podobnie u Ciebie , pytasz , odpowiadamy , robisz swoje ........ życzę szczęścia bez zupełnej ironii !!!! 

 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Spora część klocków nawet tych nieco tańszych będzie działać ok w standardowych warunkach/lekkich eksploatacji.

Problem zaczyna się kiedy w naszym samochodem ciągniemy przyczepkę bądź jedziemy na wakacje z rodziną oraz pełnym bagażem i nagle mamy gumiaka zamiast hamulca.

Wtedy mamy szybką weryfikację układu hamulcowego czasem bolesną...

 

 

 

Edytowane przez SubaruLPG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Pan Dziedzic napisał:

Jakim masłem smarować tosty ? 

 

 

Sorry, Edwin ale szacun za oczekiwanie na tel pt. " złapałem kapcia i co dalej " 

Nawet sobie nie wyobrażasz z jakimi błahostkami  ludzie potrafią dzwonić :). Z rok temu przyjechał do mnie klient Foresterem z Nowego Targu z usterką że mu na myjni zepsuli auto. Standartowo przycisk "bright" . Mina klienta bezcenna jak wsiadłem do auta i mu przełączyłem przycisk :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...