Skocz do zawartości

Który Forester ?


Sony

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie

 

Przepraszam że nie zaczynam od przywitalni tylko od pytania na forum technicznym .

Postanowiłem że przywitam się jak użytkownik nowego auta , lecz by nim zostać proszę 

o pomoc w podjęciu decyzji i myślę że jest to najodpowiedniejsze miejsce do jego zadania .

Wszystkich zniesmaczonych przepraszam .

 

Moje pytanie brzmi

Chcąc stać się posiadaczem nowego Forestera 2019 lub 2020 tylko takie roczniki biorę pod uwagę 

mam dylemat co wybrać :

- model Europejski z silnikiem 2.0 

- model z rynku amerykańskiego  2,5

- model z oferty 2020 e-boxer wersja Europa 

trzy modele to samo auto ...

proszę o pomoc i uzasadnienie dlaczego wybór tego modelu a nie innego ?

 

Bardzo chcę mieć to auto lecz sam nie wiem w jakiej wersji.

 

Pozdrawiam serdecznie i z góry dziękuję za wskazówki lub pomoc  w wyborze .

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję abys się najpierw przywitał 

Moderatorzy są ortodoksyjni w tym zakresie. 

 

Co do modelu to taka uwaga, 2.5 z usa to raczej nie nowy. Koszt prywatnego importu i naprawy trzeba doliczyc. 

Najlepiej się przejdź 2.0. Zapisz się u dealera

Nie wiem czy jest gdzieś Forester e-boxer do testów 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Achitofel Gilonita napisał:

2.5 z USA - nowy !

(są firmy, co sprowadzają)

musisz się tylko pogodzić z brakiem gwarancji w EU, ale zapewniam, że na 99,9% nie będzie potrzebna. to naprawdę pancerne i trwałe auta.

Z usa nowy? 

Nieuszkodzony? 

To ile takie cudo w PL kosztuje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś importujacy auta się wypowie. Auto z usa badz generalnie z poza ue to bez transportu clo+vat+akcyza. Przy pojemnosci pow 2.0 to myślę że trzeba ok 50% do ceny dodać. 

To myślę, że nowy Forek 2.5 (jesli przepisy nie ograniczają) w wyższej wersji to ponad 200kpln. No i bez gwarancji. 

Generalnie do PL docierają auta po mniejszych bądź wiekszych przygodach. No z wyjątkiem np mienia przesiedlenczego. To jednak wyjatki no i wowczas ni "nowe" auto. 

Więc wydaje się, że jesli nowe w rozsądnej cenie to z salonu w PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.10.2019 o 09:46, Achitofel Gilonita napisał:

2.5 z USA - nowy !

(są firmy, co sprowadzają)

musisz się tylko pogodzić z brakiem gwarancji w EU, ale zapewniam, że na 99,9% nie będzie potrzebna. to naprawdę pancerne i trwałe auta.

Może nie będą już pękać sprężyny jak w xt z 2014:)? Przez 5 lat był czas dobrze zaprojektować i wykonać ten jakże skomplikowany element. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie 

 

Dziękuję za wasze sugestie które wezmę pod uwagę 

 

Poniżej napiszę swe dotychczasowe odczucia ........które są sumą moich indywidualnych doświadczeń z jazd testowych Dealerskich modeli 2019 .

 

 

Do dnia dzisiejszego jeździłem XV 1,6  oraz Foresterem 2,0 ... najlepsze w swej klasie trzymanie na drodze ... świetne wyposażenie i ergonomika .

Lecz jeździłem także CRV  oraz Tiguanem  2.0  (180).  Auta te przegrywają z Foresterem  zachowaniem na zakrętach i pewnością prowadzenia 

wygrywają przyspieszeniem oraz spalaniem .

Argument  większego spalania mnie nie przeraża lecz gorsze przyspieszenie jest dla mnie troszkę nieakceptowane.

W przyszłym tygodniu jadę obejrzeć i pojeździć Foresterem 2,5 wersja Sport (USA)  i mam nadzieję że tam będzie odczuwalnie lepiej odnośnie reakcji na pedał gazu .

 

Pozdrawiam serdecznie   

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zdecydowałem się na XT z 2018 roku z salonu w Niemczech,to że auto ma rok mi nie przeszkadzało,tym bardziej że to nowe auto.

Po jazdach testowych wersjami  2.0i 2019 rok oraz 2,5i 2018 rok używany (10tyś km) USA,  z czystym sumieniem polecam XT. Dynamika ,prowadzenie,reakcja za polecenia rewelka. testowałem przed zakupem wiele aut.łącznie chyba z 10 różnych marek. Tiguan,BMW X3,Skody Kodiaq,Jeepy Cherokie, CX5, CRV, XC60,Merc GLC ,alfa Stevio , żadnym nie jeżdziło się tak przyjemnie zwinnie jak XT. Wykończenie/materiały może poziom wyżej ,ale nie jeździmy  tapicerką,a silnikiem zawieszeniem układem kierowniczym...Mam też na co dzień Volvo S90 T5 AWD z 19 roku na super zawieszeniu i subaru moim zdaniem prowadzi się przyjemniej

  • Super! 3
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...